Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ormanya Ve Minik Çiftçiler Projeleri Doğa Turizmine Katkı Sağlayacak”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, göreve seçilirse Afyonkarahisar’ın yeşil dokusunu güçlendirmek ve çocukları tarımla buluşturmak amacıyla iki önemli projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Uluçay, “Ormanya ve Minik Çiftçiler Projesi doğa turizmine katkı sağlayacak.” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Ormanya ve Minik Çiftçiler projesiyle ilgili açıklama yaptı.

“ORMANYA 50 BİN METREKARE ALANA KURULACAK”

Belediye Başkan Adayı Uluçay, konu hakkında şunları kaydetti: “Ormanya projemizle her yaştan ziyaretçinin keyifle vakit geçireceği, ailelerin buluşma noktası haline gelecek projemizle doğayla iç içe bir mekânı hizmete alarak şehrimizin doğa turizmine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Aynı zamanda Saraydüzü Kamp Alanı bölgesine yeni yaşam alanları ilave ederek ziyaretçilerimizin mutlu vakit geçirmelerini sağlayacağız. 500.000 metrekare alan üzerine kurulacak olan Ormanya projemiz içerisinde ekim dikim alanları, kamp alanları, atv parkuru, paintball parkuru, kır lokantası, doğa oteli, gözlem alanı, oyun parkları, piknik alanları ve terapi ormanı da yer alacak.”

“ÇOCUKLARIMIZ KÖY ORTAMI HİSSİYATINI YAŞAYACAK”

“Bir diğer projemiz olan Minik Çiftçiler projemizle çocuklarımıza şehir hayatından uzak, gerçek bir köy ortamı hissiyatını yaşayacakları mekânlar yapacağız.” Başkan Adayı Uluçay, “Minik Çiftçiler projemizle geleceğimizin mimarı çocuklarımız organik besinler ve tarımsal faaliyetler eşliğinde güzel bir zaman geçirecekler. Bu projelerimiz sadece çevre ve tarımı desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin yaşam kalitesini de artıracak. Ayrıca, bu tür projelerin çocuklarımızın doğaya ve tarıma olan ilgisini artırarak gelecek nesillerimizin çevre duyarlılığını da artıracağına inanıyorum.” dedi.