DOLAR 16,6363 -0.03%
EURO 17,4273 -0.19%
ALTIN 973,280,05
BITCOIN 334319-1,09%
Afyonkarahisar
22°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Oruçoğlu Medical Wellness Federasyonu’na ilk üye olan termal otel oldu

ABONE OL
6 Temmuz 2012 17:17
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Oruçoğlu Medical Wellness Federasyonu’na ilk üye olan termal otel oldu

Oruçoğlu Thermal Resort 1,2 milyon üyeli, Almanya ve Almanca konuşan ülkelerin yer aldığı Medical Wellness Federasyonu’na ilk üye olan termal otel ünvanını aldı

Nisan ayında Berlin’de gerçekleştirilen 4. Avrupa Sağlık Kongresi süresince THTDC (Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi) ile Alman Medical Wellness Federasyonu’nun imzaladığı dev anlaşma ve akabinde 06 – 09 Haziran 2012 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenen Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Kongresi’nde yapılan görüşmeler meyvelerini vermeye başladı.
Avrupa’da Medical Wellness oteller için kriterler oluşturan ve bu kriterlere uygun otellere denetimleri ile sertifika veren Deutsche Medical Wellness Verband – DMWV (Alman Medikal Wellness Federasyonu) ve termal turizm sektöründe lider marka Oruçoğlu Thermal Resort Yönetimi, geçtiğimiz günlerde işbirliği görüşmelerini gerçekleştirdiler.
Alman Medikal Wellness Federasyonu Başkanı Lutz Lungwitz, Medikal Wellness Federasyonu’na bağlı Avrupa’nın farklı ülkelerinde bulunan üye otellerden sonra Türkiye’de ilk kez termal bir otelle çalışmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Yeni havaalanı öncesi bu türlü çalışmaların büyük önem taşıdığını ifade eden Lungwıtz, “Oruçoğlu Thermal Resort’u güçlü markası ile Avrupa zaten tanımaya başlamıştı. Umuyorum ki, şu anda gerçekleştirdiğimiz çalışmaların neticesinde işbirliğimizle Oruçoğlu’nu daha büyük kitlelere tanıtmaya başlayacağız” dedi.
Oruçoğlu Thermal Resort Yönetim Kurulu Başkanı Mert Oruç ise Oruçoğlu ailesi olarak bundan 20 yıl önce otelin hizmet vermeye başlaması ile Türkiye’nin ilk beş yıldızlı termal oteli olma ünvanını aldıklarını ve bu alanda birçok ilke imza attıklarını belirterek, şunları söyledi:”Şu anda DMWV ile gerçekleştirilen işbirliği sayesinde kaliteli hizmet anlayışımızla yine dünya standartlarında Türkiye’de hizmet veren termal işletmelerde liderliğe oynamak bizim için gurur verici. Misafir memnuniyetini sağlamadaki hassasiyetimiz sonucunda misafirlerimizin memnuniyeti ve personelimizin hizmetinin belirli standartlara ulaştırılması bizim için önemli. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalarımız her adımda hem yönetim olarak bizleri hem de personelimizi motive etmeye devam ediyor.”
Zafer Havaalanı açılışı öncesinde böyle bir güçlü federasyon ile işbirliği içinde olmaktan heyecan duyduklarını ifade eden Oruçoğlu Thermal Resort Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Oruç da şöyle konuştu: “Afyonkarahisar ili demiryolları ve karayollarının kesişme noktası olarak kabul görmüşken, şu anda havayollarında da kavşak nokta olma özelliğini kazanıyor. Sahip olduğumuz bu avantajlar, işletmeler olarak bizleri hizmet sunma noktasında ileri görüşlülüğe ve bir takım çalışmaları zorunlu olarak yapma durumuna zorlamaktadır ve zorlamalıdır. Dünya standartlarında hizmet verebilmek için bizler üzerimize düşen görevleri yapmakla yükümlüyüz.”
Oruçoğlu Thermal Resort Turizm Koordinatörü ve THTDC Termal Grup Başkanı Yunus Gürkan ise “İçinde bulunduğumuz durumun heyecanını Lutz Lungwitz ile Berlin’deki ilk görüşmemizden itibaren hissediyorum. Kendilerinin de bizi üye olarak kazanmaya istekli olmaları bizleri mutlu etti. Zafer Havaalanı açılışı öncesi Avrupa’daki tanıtım çalışmalarımız devam ederken böyle bir işbirliği içerisine girmemiz bizim için gurur vericidir. İlerleyen dönemlerde de Avrupa’daki diğer ülke sağlık federasyonları ile bu tür çalışmalarımız devam edecektir” dedi. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.