Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prestij Müzik Devam Ediyor Mu?

Prestij Müzik, Türk müzik şirketidir. Kurucusu da Hilmi Topaloğlu’dur.

Prestij Müzik, Türk müzik

1991 yılında Hilmi Topaloğlu, kardeşi Mustafa Topaloğlu ve Burhan Aydemir ile birlikte Nokta Müzik adıyla kurulmuştur. Bu tarihten sonra Prestij Müzik olarak değiştirildi. Bir müddet sonra Mustafa Topaloğlu firmadan ayrıldı.

1994 YILINDA FİRMAYA MAHSUN KIRMIZIGÜL’DE 3. ORTAK OLDU

Hilmi Topaloğlu ve Burhan Aydemir, Prestij Müzik olarak devam etti. Daha sonra ise 1994 yılında, firmanın sanatçılarından Mahsun Kırmızıgül de firmanın üçüncü ortağı oldu. 1990’lı yıllarda faaliyet gösteren Prestij Müzik, o zamanlardaki en önemli sanatçıları kendine transfer etmiştir. Ancak aynı yıllarda aşırı büyüme sonucu, kendi arasında Popüler Müzik Yapım, Kral Müzik, Orjin Müzik ve Mo. Vi. Ba Müzik olarak dörde bölünmüştür. 2000-2003 yılları arasında Microsoft ve Vestel’le iş birliği yapmıştır. 2001 ekonomik krizi’ne giren Prestij Müzik, 2001 yılında ise Ulus Müzik ve Prestij Müzik şirketini ile birleştirmesiyle sonra U&P Müzik değiştirmiş fakat uzun sürmemiştir. Ulus Müzik ve Prestij Müzik adıyla ayrı şirket devam etti. 2001 yılında Mahsun Kırmızıgül ortaklıktan ayrılıp yerini İbrahim Genç’e devretmiştir. 2002 yılında İbrahim Genç Popüler Müzik’i kurmuştur. Burhan Aydemir ortaklıktan ayrılıp Mod Müzik şirketini kurmuştur. Hilmi Topaloğlu ise Sistem Müzik’i kurmuştur.

BİR SÜRE KAPANAN ŞİRKET 2007’DE YENİDEN KURULDU

2003 yılında Popüler Müzik ve Sistem Müzik’le beraber iflas etmiştir. Daha sonra Belis Müzik adıyla kurulduktan sonra uzun sürmedi. 2005 yılında kapandı. 2007 yılında Hilmi Topaloğlu’nun vefatından sonrası oğullarından Okan Topaloğlu ve Gürkan Topaloğlu tarafından yeniden kuruldu. Bir süre sonra Mustafa Topaloğlu kurduğu firmadan ayrıldıktan sonra geri döndü. Halen Prestij Müzik ailesi varlığını sürdürmektedir. 2000 yılında MÜYAP’ta kurucu üye olmuştur. 2000-2005 yılları arasında MMC TV ve Radyo Mega adlı şirketi bünyesinde sürdürdü.