“Servisin kapısı iple bağlıydı”

“Servisin kapısı iple bağlıydı”

İscehisar’daki okul servisi kazasında hayatını kaybeden 5 çocuktan İsmail ile Nisa Eser’in babası Cemil Eser, en küçük oğlu Mustafa’nın hasta annesi için araca binmediğini ifade etti. Hayatını kaybeden iki kardeşin halası Kadriye Tek ise servisin kapısının kapanmadığı için iple bağlandığını söyledi

 

İscehisar İlçesi’nde meydana gelen okul servisi kazasında hayatını kaybeden İsmail ve Nisa’nın babası Cemil Eser, 3 çocuğundan ikisini kaybetmenin acısıyla gözyaşı döktü. Küçük oğlu Mustafa’yı hasta annesinin başında beklemesi için okula göndermediğini belirten Eser, “Bu da ölecekti, hastamız olmasa. Ne yapayım ben, yandım bittim, duvarlarım çöktü benim.” dedi.
İki kardeşin halası Kadriye Tek ise büyüyünce İsmail’in veteriner, Nisa’nın da hemşire olmak istediğini söyledi. Servisin aşırı hızlı olduğu için kazanın yaşandığını iddia eden Tek, “Yandık, çoluğumuz çocuğumuz hep gitti. Servisin kapısı iple bağlanıyormuş.” diye konuştu.
“BİZİ HİÇ DİNLEMEDİ, UYARDIK”
İsmail ve Nisa’nın yengesi olan Keziban Eser ise sürücü Adalettin Şen’i çocukları okula götürürken gördüklerini ve kapıya dikkat etmesi için uyardıklarını anlattı. Eser, “Üç, dört gün önce minibüs buradan geçti. Öğrenciler içinde doluyken arabanın kapısı açıldı. Eşim Hakkı bağırdı, ‘Adalettin bir gün çocukları öldüreceksin.’ Bizi hiç dinlemedi, uyardık.” şeklinde konuştu.
Mahallede okul bulunmasına rağmen öğretmen ataması yapılmadığı için çocukların başka okullarda eğitim gördüğünü ifade eden Eser, köylerindeki okula öğretmen ataması istediklerini de söyledi.
>> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi