Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Sizlere Güveniyoruz”

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, 2 Haziran 2024’te LGS’ye girecek öğrencilere güvendiklerini belirterek “Sizler de kendinize güvenin” dedi

İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “2 Haziran Pazar günü, ülkemiz ve ilimizdeki 8. Sınıf öğrencilerimiz Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında kendilerini bir üst öğrenime hazırlayacak olan sınava gireceklerdir. Valiliğimizin destekleri ile Müdürlüğümüz ve Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte ilimiz genelinde 36 okulumuzda sınava girecek olan 6841 öğrencimizin sınav sürecini başarıyla geçirebilmeleri için tüm önlemlerimizi alarak hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞTIK

“Geleceğimizin teminatı Sevgili Öğrencilerim” hitabıyla öğrencilere seslenen Sünnetci, “Eğitim hayatınızın şekillenmesinde önemli dönüm noktalarından biri olan LGS maratonunu hep birlikte koştuk. İnanıyorum ki, uzun süredir azim, sabır ve kararlılıkla hazırlandığınız bu maratonda nice başarı hikâyelerine imza atacaksınız. İnşallah emeklerinizin karşılığını en güzel biçimde alacak, hayalini kurduğunuz liselere yerleşeceksiniz. Unutmayın, her zorluktan sonra bir kolaylık vardır. Başarıyı değerli kılan bu uğurda çekilen zorluklardır ve LGS de bu zorluklardan sadece bir tanesidir. Bizler sizlere güveniyoruz, sizler de kendinize güvenin. Bu süreçte sizlerin başarısı için gece gündüz demeden yanınızda olan kıymetli öğretmenlerimizi ve saygıdeğer velilerimizi de unutmamak lazım” ifadelerini kullandı.

“BAŞARILAR DİLİYORUM”

Öğrenci velilere de mesaj veren Sünnetci, “Çocuklarımızı hayata ve geleceğe hazırlarken anne babalar olarak onlarla birlikte yeri geldi sevindik, yeri geldi üzüldük. Evlatlarımız, öğretmenlerimizin rehberliği ve sizlerin destekleriyle bu sınava büyük emek vererek hazırlandılar. Bu süreçte öğretmenlerimiz ile birlikte her daim onların yanında en büyük destekçileri olduğunuz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Bu vesileyle 2 Haziran 2024 tarihinde iki farklı oturumda gerçekleştirilecek sınava girecek tüm öğrencilerimizin, saygıdeğer velilerimizin ve emekleriyle onları bir üst öğretime uğurlayan öğretmenlerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, sınava girecek çocuklarımıza başarılar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.