Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Sorgulayan bir nesil yetiştirmek istiyoruz”

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, 2023-2024 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek; “En büyük amacımız; çocuklarımızı ve gençlerimizi eleştirel ve geliştirici yönde düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, sorgulayan, araştıran, sorun çözebilen, bilim ve teknolojinin gerektirdiği donanımlar eşliğinde milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan başarılı bireyler olarak yetiştirmek” dedi.

“Sorgulayan bir nesil yetiştirmek istiyoruz”

Sünnetci yazılı bir mesaj yayımlayarak, 2023- 2024 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Sünnetci mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada her zaman büyük bir fedakarlık gösteren yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim paydaşlarımızın geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarına destek olacaklarını biliyor ve bu heyecanı hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar donanımlı yetiştirirsek, onlara ne kadar çok imkan sunarsak ülkemizin yarınları için en değerli yatırımı yapmış oluruz. Eğitimde başarı çıtamızı daha da yükseltmek, hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemek için bu eğitim-öğretim dönemini yeni bir başlangıç olarak değerlendiriyoruz. Her zaman olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız çocuklarımızı ve gençlerimizi eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, sorgulayan, araştıran, sorun çözebilen, bilim ve teknolojinin gerektirdiği donanımlar eşliğinde milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan başarılı bireyler olarak yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim öğretim yılının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve tüm Milli Eğitim camiamızın İlköğretim Haftası’nı kutluyorum.”