Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Taytak Sayesinde Doğalgaza Kavuştuk”

Işıklar’ın eski Belediye Başkanı Erol Özağıl, beldenin doğalgaz ile ilgili çalışmasının MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleri sonucunda başarıya ulaştığını belirtti.

Işıklar’ın eski Belediye Başkanı

Işıklar eski Belediye Başkanı Erol Özağıl, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın büyük destekleriyle Işıklar Beldesi’ne doğalgazın geçtiğimiz yıl verildiğini belgesiyle açıkladı.

Özağıl, “Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Beyin konuyu bizzat takip etmeleri neticesinde EPDK Başkanı Sayın Mustafa Yılmaz’ı ziyaret ederek Doğalgazın beldemize getirilmesi konusunda sözünü almış 2024 yılı yatırım kapsamına alınarak çalışmalar başlatılmıştır” dedi.

“MİLLETVEKİLİMİZ TAYTAK BİZZAT TAKİP ETTİ”

Doğalgazın kasabaya gelmesi noktasında yapılan çalışmaları anlatan Işıklar eski Belediye Başkanı Erol Özağıl, 2021 yılında belediye meclisinde alınan kararı belgesi ile açıkladı. Özağıl, “2019 Belediye seçimleri sonrası beldemize doğalgaz verilmesi konusunda girişimlerimiz oldu. Işıklar beldesinin sağında solunda ana hatta uzak olan birçok yere doğalgaz verildi. Milliyetçi Hareket Partisi belediyesi olmamız sebebiyle bu hizmeti belde halkımız alamadı. Bizde Sayın Vekilimiz Mehmet Taytak Bey’den destek istedik. Milletvekilimiz Mehmet Taytak’ın konuyu bizzat takip etmeleri neticesinde EPDK Başkanı Sayın Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etmiş, doğalgazın beldemize getirilmesi konusunda sözünü almış ve 2024 yılı yatırım kapsamına aldırmıştır. Bizlerde bu süreçte doğalgaz ile ilgili tüm projelerin çiziminden hatların belirlenmesine kadar kapsamlı bir çalışma yaptık ve bu sürecin büyük bir titizlikle yürüttük. Son olarak bu yılın başında Sayın vekilimiz ile birlikte EPDK Başkanı’nı ziyaret ederek, 2024 yılının Mayıs ayında Doğalgaz çalışmalarının yapılacağını müjdelemişti. Elimizde belgelerimiz vardır. Doğalgaz çalışmaları Belediye Meclisimizin 03.09.2021/15 nolu kararı ile Doğalgaz dağıtım bölgesine dahil edilmesi için karar alınmış gerekli yazışmalar ve müracaatlar yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ BİR SÜREÇ YÖNETİLDİ

Özağıl, ‘doğalgazı beldeye biz getirdik’ diye fotoğraf çektirip paylaşım yapanlara tepki gösterdi.

Özağıl, “Geçtiğimiz dönem içerisinde vekilimizin destekleri ile doğalgazın beldemize gelmesi konusunda önemli bir süreç yürüttük, 2024 yılı yatırım programına alınması sağladık ve geçtiğimiz gün çalışmalar başladı. Yaptığımız bu çalışmayı biz yaptık dercesine belediyenin sayfasından fotoğraf paylaşıp projeyi sahiplenmesi hoş olmadı. Bu, emeğe saygısızlıktır. Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın projeye olan katkıları olmasaydı, bu proje bu kadar kısa sürede gerçekleşemezdi. Onun Ankara’da yaptığı girişimler sayesinde kasabamız doğalgaza kavuştu” şeklinde konuştu.

 

“Taytak Sayesinde Doğalgaza Kavuştuk”