Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tolga Savacı’nın Eşi Kim?

Yeşilçam’ın usta oyuncuları arasında yer alan ünlü oyuncu Tolga Savacı’nın eşinin kim olduğu merak konusu oldu Peki, Tolga Savacı’nın eşi kim?

Yeşilçam’ın usta oyuncuları arasında

Birçok projede yer alan başarılı performanslara imza atan Yeşilçam oyuncusu Tolga Savacı’nın eşinin kim olduğu hayatı biyografisi ve kariyeri haberimizde…

TOLGA SAVACI KİMDİR?

1963 yılında İstanbul’da doğan Tolga Savacı’nın ablası eski bir manken olup Zeynep savacı isimli kız kardeşi vardır. Savancı, Fransız Koleji’ni bitirdikten daha sonra eğitimi için İtalya’ya giderek 2 yıl İtalya’da kaldıktan sonra Almanya’da ve Fransa’da mankenlik yapan savacı genç yaşlarında da motosiklet yarışçılığı gibi önemli görevler yapmıştır. Oyunculuk hayatına 1985 yılında ilk adımını “Arzu” isimli film ile atıp Banu Alkan ile Başrolü paylaştıktan sonra “Tapılacak Kadın” ve “Sekreter” isimli filmlerde de Hülya Avşar ile ekranlara gelmiştir.

Tolga Savacı'nın Eşi Kim?

NERMİN BEZMEN KİMDİR?

1954 yılında Antalya’da doğan Nermin Bezmen eğitiminde ilkokulu Maçka İlkokulu’nda daha sonra lise eğitimini Atatürk Kız Lisesi’nde tamamlayıp, aynı zamanda lisedeyken AFS bursuyla Amerika’ya bursu ile Amerika’ya gitmiştir. Tekrar Türkiye’ye dönen Bezmen, üniversite eğitimini Sultanahmet Sevk ve İdarecilik Yüksek Okulundan mezun olarak tamamlamıştır. Yazar Nermin Bezmen, televizyon sunuculuğu, dergi yazarlığı ve halkla ilişkiler faaliyetleri gerçekleştirdi. Bezmen, Türk Sanatlarıyla da ilgilenip kendi atölyesinde resim dersleri verdi. 1991 yılında roman yazmaya başlayan Nermin Bezmen, anne tarafından dedesi olan Kurt Seyt’in hikâyesini araştırmaları sonucu romanlaştırdı. Bezmen, edebiyat alanına ilgi gören çok sayıda kitap yazdı. Nermin Bezmen’in ilk eşi 1975 yılının Ocak ayında 21 yaşındayken, yanında çalıştığı 39 yaşındaki iş adamı Pamir Bezmen’dir.  Bezmen çiftinin iki çocuğu vardır. Nermin Bezmen, ilk eşini 2009 yılında kaybetmiştir. Bezmen, ikinci eşi Tolga Savacı’yı da 26 Şubat 2024 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaybetti.

NERMİN BEZMEN’İN 14 ESERİ VAR

Kurt Seyt & Shura, Kurt Seyt & Murka, Sırça Tuzak, Mengene Göçmenleri, Zihnimin Kanatları, Bizim Gizli Bahçemizden, Kırk Kırık Küp, Bir Gece Yolculuğu, Bir Duayen’in Hatıratı: Fuad Bezmen, 2002, ; Anılar (Hatırat), Turkuaz’a Dönüş Bilge Nadir-Nevzat’ın Anılarından Asil Nadir Gerçeği, Dedem Kurt Seyit ve Ben, Gönderilmeyen Aşk, 2010.

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti