DOLAR 17,9666 0.25%
EURO 18,3401 0.45%
ALTIN 1.031,410,84
BITCOIN 4290653,51%
Afyonkarahisar
24°

HAFİF YAĞMUR

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Türk Demokrasi Vakfı’nda Uysal’da yer aldı

Türk Demokrasi Vakfı’nda Uysal’da yer aldı

ABONE OL
9 Şubat 2022 21:51
Türk Demokrasi Vakfı’nda Uysal’da yer aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Demokrasi Vakfı yeni isimlerle tekrar faaliyete geçiyor. Mütevelli Heyeti’ne katılımlarla Yönetim Kurulu’nda yeni bir yapılanmaya giden Türk Demokrasi Vakfı’nda, merkez sağdan ve akademi dünyasından önemli isimler bir araya geldi. Bu isimler arasında DP Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’da yer aldı

 

Salih Uzun’un başkanlığında yeniden yapılanan Türk Demokrasi Vakfı’ndaki yeni yapılanma, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal başta olmak üzere merkez sağın yeni kuşaktan önemli isimlerinin katılmasıyla dikkat çekici hale geldi.
UYSAL, MUMCU VE BAYAR
MÜTEVELLİ HEYETİNDE
Gültekin Uysal’ın yanı sıra Erkan Mumcu ve Mehmet Ali Bayar ile birlikte; TOBB-ETÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Alp, TOBB eski Genel Sekreteri İsmail Köksal ve uzun yıllar birçok farklı sivil toplum örgütünde önemli görevler üstlenmiş olan Hamit Tahan da Türk Demokrasi Vakfı Mütevelli Heyeti’ne yeni katılan isimler arasında yer aldı. Vakfın Başkan Yardımcılığını İstanbul Aydın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kasım Han üstlendi. Han’ın dışında, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi, ekonomist yazar Doç. Dr. Oğuz Demir, Türk siyasal yaşamı üzerine önemli çalışmaları bulunan BŞEÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serhan Yücel, eski milletvekillerinden Prof. Dr. Dursun Akdemir, eski Dış Ticaret Müsteşar Yardımcısı Bülent Şahinalp, Rusya ve Enerji Politikaları Uzmanı Analist Aydın Sezer, uluslararası terörizm ve güvenlik politikaları uzmanı Dr. Melih Aktaş, Governance and Development Global CEO’su Gözde Dizdar, Okyanus Düşünce Grubu Başkanı Okan Akınç ile 2016-2018 yılları arasında İslam İşbirliği Teşkilatı ve İslam Kalkınma Bankası’nda projeler yürütmüş olan ve çok sayıda uluslararası yayını bulunan Dr. Neslihan Çevik gibi siyaset ve iş çevrelerinin yakından tanıdığı akademisyenler de TDV’nin yeni yapılanmasında görev aldılar. Vakıf genel sekreterliğini A.Baki Mert, saymanlığını ise Nihat Onbaşıoğlu yürütecek.
ANKARA KENT KONSEYİ
BAŞKANI DA KATILDI
TDV’nin yeni yapılanmasında görev alan diğer dikkat çekici isimler ise şöyle: Ankara Kent Konseyi Başkanı ve ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, gazeteci Ömer Selvi, hukukçu, siyasetçi ve iş insanları; Gizem Cevahir, Serdar Faralyalı, Haydar Altıntaş, Serhat Emanet, Talip Parlak, Bülent Biçer, Adem İpek, Nur Kaan, Ahmet Rüştü Kadıoğlu, Kamil Seçkin Özdemir, Şenol Yanıkdemir, Av. Fettullah Gündüz, Av. Murat Keçeciler, Av. Özgür Salman, Av. Gülşirin Aydemir Zergeloğlu, Av. Gülin Akbaba Gezmiş, YMM Hakan Koca, Berkay Özgüven, Mustafa Çelik ve Yalçın Taze.
LAZIM OLAN EKSİKSİZ DEMOKRASİ
Türk Demokrasi Vakfı Başkanı Salih Uzun vakfın yeniden yapılanmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Uzun şunları kaydetti: “Bu topraklarda yaşayan herkesin güven ve huzur içerisinde olmasını, kalkınmış, gelişmiş, dünyada itibar sahibi bir ülkede yaşamasını istiyorsak, bize lazım olan demokrasidir, eksiksiz demokrasidir. Hem de hava kadar su kadar lazımdır. Bu yüzden yeni nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras yerleşmiş bir demokrasisidir. Türk Demokrasi Vakfı olarak hedefimiz; Türkiye’nin demokrasi yolculuğuna katkı sağlamak, işleyen, evrensel standartlarda bir demokrasi kurulması için yol gösterici bir hareket olmaktır. Adeta kamplara bölünmüş Türkiye’nin, sadece kendi kampına değil herkese ulaşabilen makul seslere, çoğulcu yapılara ihtiyacı var. Hem fikri sahada, hem de düzenleyeceğimiz etkinliklerle bu alanda önemli bir mesafe kat etmeyi düşünüyoruz. Yeni kuşaklar ve tecrübeli isimlerin katılımıyla yaptığımız başlangıç, bu hedefin ilk adımı olacaktır.”
>> Esra KÜÇÜKKURT’un Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.