Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Sandıklı ilçesinde Yavaşlar İlkokulu’nda düzenlenen okuma bayramına katıldı. Okuma bayramında bir öğrencinin domates saksısından yola çıkarak macera dolu bir hikâye anlatması, Vali Yiğitbaşı’nı güldürdü.
Vali Yiğitbaşı, “Sandıklı ilçemizde Yavaşlar İlkokulu öğrencilerimizin okumaya başlama sevincine ortak olduk. Çocuklarımızdan okudukları hikâyeleri dinlerken keyifli anlar da yaşadık. İlk harfler, ilk heceler derken artık hepsi de okumaya başlayarak eğitim hayatlarının önemli bir basamağını başarıyla tamamladılar. Her bir çocuğumuza başarılarla, teknolojiyle, bilimle, sanatla, kitaplarla geçen güzel bir eğitim hayatı ve başarılar diliyorum” dedi.