Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Velilerde okul alış-verişi telaşı

Okulların açılmasına sayılı günler kala zincir marketlerin kırtasiye reyonları ile okul kıyafeti ve eşyası satan esnaflarda yoğunluk yaşanıyor

Velilerde okul alış-verişi telaşı

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı 11 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfa başlayacak çocukların uyum eğitimi ise 4-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Öğrenciler yaz tatilini geride bırakıp okula gitmeye hazırlanırken, velileri de okul alışverişi telaşı sardı. Okul alışverişini son güne bırakmak istemeyen veliler okul kıyafeti satan mağazalarda yoğunluk oluşturdu. Mağazalardaki yoğunluk ise mağaza sahiplerinin yüzünü güldürdü.

“FİYATLARINA BAKMADAN KALİTE ODAKLI GİDERLERSE YANILMAZLAR”

Hareketlilikten memnun olan esnaflar “Pazartesi günü ilkokulların 1. sınıfları başlayacağı için onun hareketi, bereketi var. İlerleyen günlerde daha da yoğun olacak. Vatandaşlarımız kıyafet alırken yerli üretim ürünlerine bakmalarını öneriyoruz. Yıkandığı zaman solup solmayacağını, çekip çekmeyeceğini, kalitelerine bakmalarını, markalarına bakmalarını tavsiye ediyoruz. Fiyatlarına bakmadan kalite odaklı giderlerse yanılmazlar” uyarısında bulundular.

FİYATLARDA YÜZDE 50’YE YAKIN FARK!

Fiyatlar hakkında bilgi veren kırtasiyeciler, “Fiyatlarımız ilkokullar için genelde 500 liradan başlıyor. Ortaokullar için 650 lira, liseler için de 750 liradan başlıyor. Geçen sene 200 lira olan ürün 450 lira oldu. Yani yüzde 50’ye yakın bir fark gelmiş oldu” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 6 aydır bu günler için hazırlandıklarını belirten esnaflar, önümüzdeki günlerde yoğunluğun artacağına dikkat çekiyorlar.