Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yağcı’dan, Yörüklere Otağ Yapma Sözü

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, Yörükler Derneği üyelerine başkan seçilmesi halinde Otağ yapma sözü verdi.

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye

Yörükler Derneği Başkanı Osman Taşpınar ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı’yı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Dernek Başkanı Osman Taşpınar tarafından Başkan Adayı Alper Yağcı’nın boynuna Yörük Poşusu takıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yağcı, şunları kaydetti: “Halkımızın desteğiyle göreve geldiğimizde farklı bir boyut kazandırarak sizlerle birlikte Yörük kültürümüzü tanıtmaya devam edeceğiz. Yörük-Türkmen kardeşlerimizi bir araya getireceğimiz bir Yörük Festival düzenleyeceğiz. Yörükler burada yıllardır yaşıyor. Bir otağ, kültür merkezi bile yok. Bizim dönemimizde birlikte belirleyeceğimiz bölgeyi Yörük kültürüne göre düzenleyeceğiz ve başka bölgelerdeki Yörükler bile merak ederek buraya gelecek. Böyle güzel bir kültürü yaşatmak için sizlerle birlikte elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yörükler toplumun en eski boyudur. Toplumun ta kendisidir. Sizlerin bu kültürünüzü yaşatması için desteği sağlayacağız.”