Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yurdunuseven: Gururluyuz, Heyecanlıyız

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, millet olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104’ncü yıldönümünde gururlu ve heyecanlı olunduğunu vurguladı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak TBMM’nin açılışını kutladı.

“23 NİSAN’I KUTLAMANIN GURURU VE HEYECANI İÇERİSİNDEYİZ”

Milletvekili Yurdunuseven kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Geleceğimizin yegâne teminatı çocuklarımızın egemenliği için son derece önemli olan 23 Nisan’ı kutlamanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz. 23 Nisan, varlık ve yoklum mücadelesi sonrası yeniden filizlenen bir milletin geleceğini ne denli teminat altına aldığını tüm dünyaya gösterdiği bir gündür. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ülkemiz ve ülkemizin yarınları için son derece önemlidir. 23 Nisan, işgale uğramış bir ülkenin evlatları, vatanı, bayrağı ve imanına müdahale söz konusu olduğunda dünyanın en büyük ve güçlü ordulara karşı nasıl bir zafer kazanacağını tüm dünyaya haykırdığı bir tarihtir. Bu ülkenin insanları, hürriyet ve bağımsızlığa kasteden düşmanlara karşı destansı bir mücadele vererek dünyaya adını altın harflerle yazdırmıştır. Destanlara sığmayacak bir mücadele veren, kıt imkânlara rağmen düşmana aman vermeyen, şeref ve haysiyetini koruyan milletimiz, mücadelenin ardından kazandığı büyük zaferle 104 yıl önce bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde dua ve tekbirlerle, Türk’ü ile Kürt’ ü ile temsil edilen TBMM’yi açmıştır.”

“TÜRKİYE YÜZYILI HEDEFİYLE 2053 ve 2071’E EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”

Milletvekili Yurdunuseven sözlerini şöyle tamamladı: “Milletimiz 104 yıl öncesi aynı ruhla yoluna devam etmiştir. Bugün güçlü demokrasimiz ile geleceğe güven içinde bakan ve güzel ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltme hedefini amaçlayan hükümetlerimiz, Türkiye yüzyılı hedefi ile 2053 ve 2071’e emin adımlarla yürüyor. Amacımız, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek ve güçlü bir ülke bırakmaktır. Bunun için, millete hizmet yolunda gece gündüz demeden çalışıp, üretiyor ve bunlara karşı olanlarla mücadele ediyoruz. Gelinen noktada bin yıllık bir tarihi ve 100 yıllık diriliş destanı olan ülkemizin ikinci yüzyılı emanet edeceğimiz çocuklarımız için toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde temellerimizi daha da sağlamlaştırmalıyız. Geleceğine yatırım yapmayan milletler zayıflamaya ve yok olmaya mahkûmdur. Bizler hep birlikte el ele verdiğimiz müddetçe kökleri sağlam bir çınar olarak yeni yeni filizler için geleceğimize daha iyi yatımlar yapma hedefindeyiz. Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.