DOLAR 17,9518 0.06%
EURO 18,5544 0.02%
ALTIN 1.030,89-0,15
BITCOIN 4300880,63%
Afyonkarahisar
24°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

ZaferKA Afyonkarahisar’da toplandı – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
23 Temmuz 2011 01:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ZaferKA Afyonkarahisar'da toplandı

Afyonkarahisar, Manisa, Kütahya ve Uşak illerinin yer aldığı Zafer Kalkınma Ajansının YönetimKurulu 2011-7 sayılı toplantısı Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Celalettin Güvenç, Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldılar.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Celalettin Güvenç, misafirperverliğinden ve sıcak karşılamalarından dolayı Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkür etti. Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2011-7’nci yönetim kurulu toplantısını Afyonkarahisar’da gerçekleştirdiklerini belirten Vali Güvenç; toplantıda gündemde bulunan maddelerin görüşüleceğini ve toplantı sonrasında ZEKA Yönetim Kurulu Başkanlığının Uşak Valisi Özdemir Çakacak’a devredileceğini söyledi.
Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısında gündemin ilk maddesi olan Bölgesel Potansiyelin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı’na İlişkin Yürütmeyi Durdurma Kararı görüşüldü.
Toplantıda ayrıca; Yeni Proje Destek Çağrısı programı görüşülürken, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Özmen tarafından, Ajans Yönetim Kurulu üyele-rine Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında Ajansa iletilen projeler hakkında bilgiler sundu.
Programın toplam bütçesinin 950.000 TL. olduğunu belirten Genel Sekreter Yılmaz Özmen, 15 Haziran tarihinde başlatılan programa halihazırda 13 kurumdan başvuru alındığını bildirdi. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların, araştırma, fizibilite, planlama, strateji geliştirme, işbirliği ve iletişim altyapılarını güçlendirme gibi faaliyetleri için 20 bin TL ile 75 bin TL arasında değişen oranlarda hibe desteğinin sağlanacağını belirten Özmen, Yönetim Kurulu üyelerini 2011 yılı ara faaliyet raporu hakkında bilgilendirdi.
Toplantı sonrasında; Zafer Kalkınma Ajansının her yıl sırasıyla gerçekleşen Yönetim Kurulu Başkanlığının Uşak Valisi Özdemir Çakacak’a devredilmesi onaylandı.
Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, bir yıldan bu yana Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanlığını başarıyla sürdüren Manisa Valisi Celalettin Güvenç’e tüm yönetim kurulu adına teşekkür ederek bir plaket takdim etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.