Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Zulme Karşı Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız”

İGM Başkanı Mehmet Siper ve mecliste grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanvekilleri yaptıkları ortak açıklamada “Zulme karşı Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” dediler.

İGM Başkanı Mehmet Siper

İl Genel Meclisinde bulunan tüm siyasi partilerin ortak olarak imzaladığı “Zulme Karşı Filistinli Kardeşlerimizin Yanındayız” ortak bildirisi yayımlandı.

 

İGM Başkanı Mehmet Siper, AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Ömer Dayı, MHP Grup Başkan Vekili Ahmet Zeki Ertürk, CHP Grup Başkan Vekili Nihat Çalışkan ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Mevlüt Türk’ün imzası olan açıklamada, “240 gündür İsrail’in Filistin halkına yönelik artan saldırıları sonucunda binlerce masum Filistinli hayatını kaybetti. Tüm dünyanın gözünün önünde başlayan çatışmalarda katil İsrail masum ve çocukları hedef alarak bu katliamı soykırıma çevirdi. 38 bine yakın insanın hayatını kaybettiği bu soykırımda ölenlerin yüzde 70’i ise masum çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşuyor. Yakın coğrafyamız üzerinde şu anda büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Gelmiş geçmiş en büyük Türk Devleti olan Osmanlı Devleti’nin yıkılmasından sonra maalesef bizim Ortadoğu ve Kafkas Coğrafyası’nda boşalttığımız topraklar bugün kan ve gözyaşına sahne oluyor. Geçmişte Türklerin idaresinde huzur içerisinde yaşayan toplumlar bugün kargaşaya, kavgaya ve savaşa mahkum edilmiş durumdalar. 240 gündür Filistin’de masum çocuklar, kadınlar, yaşlılar, hastalar katlediliyor. İsrail’in bütün uluslararası sözleşmeleri çiğneyerek işlediği savaş suçları ile Gazze’de büyük bir yıkım yaşanıyor. Maalesef dünya bu duruma sessiz kalıyor. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere müttefiklerimiz, bazı Arap Ülkeleri bile başlarını kuma gömerek, yaşanılanları görmezden gelerek katillere çanak tutuyorlar. Bölgede yaşanan açlık, sefalet, susuzluk günden güne daha kaygı verici bir hale geliyor. Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyeleri olarak mazlum Filistin halkının haklı davasında yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir zaman görülmemiş bu hain saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz. İsrail zulmünün bir an önce bitmesini, mazlumlara uygulanan zulmün acilen son bulmasını, kurtuluşa ve özgürlüğe kavuşmasını temenni ediyoruz.” denildi.