Afyonkarahisar’ı bez  bebekler simgeleyecek

Afyonkarahisar’ı bez bebekler simgeleyecek

Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi’nde açılan oyuncak kursunun, gönüllü kursiyerleri bez bebek üretimine başladı

Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ı artık bez bebekler simgeleyecek. Afyonkarahisar Belediyesi himayesinde faaliyette bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi, bez bebek üreterek ekonomiye can katacak.
Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatı ile kentteki kadınları istihdama katmak amacıyla başlayan proje kapsamında aşçı, polis, asker, bekçi ve sporcu bebekler üretilmeye başlandı. Şimdiye kadar 200’den fazla bez bebek yapıldı. Ham maddeleri başta olmak üzere bebek yapımında kullanılan tüm ürünler Afyonkarahisar Belediyesi tarafından karşılanıyor, gönüllü kursiyerler ise ücret ödemeden bu kurstan faydalanabiliyor. Bu sayede kadınlar, hem sosyalleşiyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor.” denildi.
ALBİKERE.COM’DAN
SATIŞA SUNULACAK
Açıklamada, “Bez bebek projesi kapsamında ekolojik oyuncak üretimi atölye çalışması başladı. Farklı meslek gruplarının yanı sıra gastro bebeklerde proje kapsamında ilerleyen günlerde raflarda yerini alacak. Aşçı erkek ve aşçı kadın olarak tasarlanan gastro bebekler Afyonkarahisar’ın mutfak kültürüne önemli bir değer sağlayacak. Ayrıca anneler için de gastronomi temalı mutfak önlükleri üretiliyor. Anneler önlükleri ile mutfaklarında zaman geçirirken çocukları ise tamamen organik şekilde yapılan gastro bebekler ile oynayabilecek. Kadınların bin bir emekle ürettiği bez bebekler Belediyemiz sosyal tesisleri, 5 farklı mağaza ve albikere.com’dan satışa sunulacak.” ifadelerine yer verildi.
“GASTRO BEBEKLER ÜRETİYORUZ”
Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi Müdüresi Hilal Büyükben tüm kadınları davet ederek, atölye çalışmaları ve kurslar hakkında bilgi verdi. Her alanda kursların olduğunu belirten Büyükben açıklamasında, “Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları ile kurslarımız tamamen ücretsiz bir şekilde veriliyor. Kadın Kültür Evimizin amacı kadınlarımızın sosyal gelişimlerine katkı sunmak ve şehrimizin değerlerini, kültürünü hep birlikte yansıtmak. Kursiyerlerimiz kendilerini burada geliştirme imkânına sahip ve yeni hobiler edinebiliyorlar. Son olarak yeni bir çalışma yapıldı ve oyuncak atölyesi kuruldu. Gönüllü kursiyerlerimiz bez bebek üretmeye başladı. Bebeklerin satışından elde edilen gelir yine kadınlarımıza gelir olarak sunulacak. Gastronomi şehri olmamız nedeni ile de ‘Gastro Bebekler’ üretiyoruz. Kadın ve erkek aşçı şeklinde tasarlanan Gastro Bebeklerin yanına konsept olarak mutfak önlüğü de üretiyoruz. Anneler mutfak önlüğümüzü çocukları ise aşçı bebekleri kullanabilecek. Bize bu imkânları sunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, beraberinde Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ve Benol Kaplan’la birlikte Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi’nde üretilen bebekleri inceleyerek, gönüllü kursiyerlerle sohbet etti. >> Esra KÜÇÜKKURT’un Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi