Afyon’un yatırım ve ihtiyaçları bakanlarla istişare edildi

Afyon’un yatırım ve ihtiyaçları bakanlarla istişare edildi

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’a yapılan yatırımların son durumları ve talepler üzerine ilgili bakanlarla bire bir istişarelerde bulunduklarını söyledi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK) Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven hafta içerisinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
“ZAFER HAVALİMANININ VERİMLİ VE ETKİN HALE GETİRİLMESİ İÇİN İSTİŞAREDE BULUNDUK”
İbrahim Yurdunuseven, yaptığı ziyaretlerde çeşitli değerlendirmelerde bulunarak, THY, Zafer Havalimanı işletme şirketi olan IC Şirketi yöneticileri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’le görüşmeler gerçekleştiren Afyonkarahisar heyetinin görüşmeleri hakkında bilgi verdi. Afyonkarahisar için her alanda çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmaların kapısının Ankara’dan açıldığını belirten Yurdunuseven, “Türkiye için durmak, yılmak, yorulmak yok diyerek çalışmalarımızı TBMM’de sürdürdüğümüz gibi Afyonkarahisar’ımız için de durmadan, duraksamadan, yılmadan ve yorulmadan çalışmayı sürdürüyoruz. Kütahya ve Afyonkarahisar Milletvekillerimiz ile beraber bölgemiz için son derece önemli olan Zafer Havalimanı’nın işletme faaliyetlerini yürüten IC şirketi ve THY yetkilileri ile havalimanımızın daha verimli ve etkin hale getirilmesi için ortak bir görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmenin nihayetinde yine konu hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile değerlendirmelerde bulunduk.” dedi.
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: ZAFER HAVALİMANI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR
İbrahim Yurdunuseven, görüşmeleri sırasında Afyonkarahisar’ın bölgedeki önemi ve ihracat potansiyelini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ayrıca hatırlattıklarını ifade etti. Yurdunuseven, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile yaptığımız görüşmede Afyonkarahisar’ımızın üretim, ticaret ve ihracat potansiyelinin ne denli yüksek olduğunu ve bu potansiyeli kullanabilmek adına Zafer Havalimanı’nın önemi üzerine istişarelerde bulunduk. Daha önce şehrimizi bizzat ziyaret eden Sayın Ulaştırma Bakanımız gerek şehrimiz gerekse Zafer Havalimanı noktasında gerekli çalışmaların yürütüldüğünü belirttiler. İlgi ve alakalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
BAKAN DÖNMEZ’LE ENERJİ YATIRIMLARI GÖRÜŞÜLDÜ
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’le yapılan görüşme hakkında bilgi veren Yurdunuseven sözlerini şöyle sürdürdü: “Afyonkarahisar’ımızın her açıdan potansiyeli yüksek olduğunu biliyor ve bu bilgiyi hükümetimizin bakanlarına ve kurumlarına sürekli hatırlatıyoruz. Yatırımların burada büyük karşılık bulacağından şüphemiz yok. Şehrimizdeki enerji yatırımlarıyla ilgili Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’le verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Şehrimizde doğan talepler ve yapılabilecek yatırımlar üzerine değerli bakanımızla sürekli iletişim halindeyiz.”
“SPOR PROJELERİ EN KISA ZAMANDA HİZMETE GİRECEK”
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüştüklerini bildiren Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Birçok farklı spor dalında da benzersiz etkinliklere sahne olan Afyonkarahisar’ımızın spor alanında da marka şehir olma yolunda sona yaklaştığını söyleyebiliriz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla temmuz ayı içerisinde imzaladığımız protokol ile Afyonkarahisar’ımız ve 17 ilçesine yeni yarı olimpik havuzlar, gençlik merkezleri, spor salonları, semt sahaları, futbol , voleybol, basketbol alanları, tenis kortları, yürüyüş yolları ve benzeri pek çok eserin müjdesini vermiştik. Bu projeler en kısa zamanda birer birer vatandaşlarımızın hizmetine girecek. Bu projeler ve önümüzdeki dönem için planladığımız projeler üzerine de Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu ile istişarelerde bulunduk. Değerli bakanımıza şehrimize vermiş olduğu destek ve ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.”
MÜFTÜLÜK BİNASI VE KADRO İHTİYACI GİDERİLECEK
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’la görüştüklerini dile getiren Yurdunuseven sözlerini şöyle tamamladı: “Afyonkarahisar barındırdığı tüm maddi önemlerin yanısıra sahip olduğu ve geçmişten günümüze taşıdığı manevi değerler hasebiyle Diyanet İşleri Başkanlığımız için ayrı önem arz ediyor. Bu sebeple bizlerde Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş’la istişare halinde yeni çalışmalar planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Bu doğrultuda Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek, Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve İl Müftümüz Sinan Kazancı ile beraber ziyaret ettiğimiz Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ile diyanet yatırımları ve şehrimizin sahip olduğu değerler üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Planladığımız her çalışmamızda Afyonkarahisar’ımızın kültürel değerlerini ve geleneklerini göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı buna uygun gerçekleştiriyoruz. Mevlevilik ve Ahilik gibi önemli değerleri bugün hala yaşatan ve sadece Afyonkarahisar için değil ülkemiz için son derece önemli alimleri ve değerleri barındırmış Afyonkarahisar’ımızın değerlerini ve bu değerleri yaşatmak için yaptığımız çalışmaları Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş’a da aktardık. Bu noktada yapılacak çalışmalar üzerine istişarelerimizi sürdüreceğiz. Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ile ilimizin kadro ihtiyacı ve müftülük binası ile ilgili yaptığımız istişarede, pozitif yaklaşımından dolayı Diyanet İşleri Başkanımıza teşekkür ediyorum.”
>> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi