“Hayvan Bakımevi, Türkiye’ye örnek”

“Hayvan Bakımevi, Türkiye’ye örnek”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Konya Yolu üzerinde yer alan Geçici Hayvan Bakımevini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Başkan Zeybek, Hayvan Bakımevi’nin son teknoloji ile donatılmış ekipmanlarıyla Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi

 

Bakımevinde tedavisi devam eden hayvanların, kısırlaştırma ve sahiplendirme prosedürleri hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Zeybek, tüm hayvanların yaşama hakkına dikkat çekerek hayvan sevgisinin, insanlardaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve merhamet gibi duyguları geliştirerek, insanları birbirine yaklaştırdığını belirtti.
Başkan Zeybek, “Hayvanları sevenler; insanları, tüm canlıları, dünyayı kısacası yaşamayı severler. Yaradan’ın bize emaneti olan sessiz dostlarımız hayvanların her durumda yaşam hakkı vardır. Sessiz dostlarımızın can güvenliği, barınma ve beslenme ihtiyacı en büyük görevlerimizden bir tanesi. Bizlere düşen ve yakışan; hayvanlara karşı sevgi ve şefkat duygularımızı canlı tutmak, onları korumak ve hayvan haklarına saygı duyulmasını sağlamak olmalıdır.” dedi.
Hayvan Barınağının, geçici hizmet verdiğini kaydeden Başkan Zeybek, “Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Hayvan Bakımevimiz, tasarımından, hayvanların sağlık tarama ve barınma ihtiyaçlarına kadar modern üniteleri, sosyal alanlara ayrılmış bölümleri ve son teknoloji ile donatılmış ekipmanlarıyla Türkiye’ye örnektir. Sokak hayvanlarımız burada rehabilite edilip kısırlaştırıldıktan sonra kayıt altına alınıp, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 6. Maddesi gereğince alındıkları yere bırakılıyorlar.” diye konuştu.
“KÖPEKLERİN BAKIMLARI TİTİZLİKLE YAPILIYOR”
Barınakta yer alan köpeklerin bakımlarının titizlikle yapıldığına dikkat çeken Başkan Zeybek, sabahları köpeklere hazır mama verildiğini öğle ve akşam öğünlerinde ise gerek Belediye yemekhanesi gerekse termal otellerden gelen yemekler verildiğini aktardı. Başkan Zeybek, hamile ve yavru köpeklere ise ara öğün verildiğini kaydetti. Meydana gelen trafik kazaları vb. durumlarda yaralı köpeklere anında müdahale edildiğini söyleyen Başkan Zeybek, tedaviye ihtiyacı olan köpeklerin acil bir şekilde gece saat 24:00’e kadar açık olan Veteriner Fakültesi’ne sevk edildiğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi