“İP İl Başkanı özür dileyecek  ve bağış yapacak”

“İP İl Başkanı özür dileyecek ve bağış yapacak”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun suçlamalarına cevap olarak bir açıklama yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, “İP İl başkanını da, ona bu yalan haberi getirenleri de mahkemeye veriyorum. Şahsımdan özür dileyecek ve Afyonsporumuz’a bağış  yaptığı makbuzu tarafıma iletecek.” dedi

 

Haftalık basın açıklamasında AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan hakkında söylemlerde bulunan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun açıklamasına, Başkan Karahan’dan cevap gecikmedi. Başkan Karahan yaptığı açıklamada, “İyi Parti’nin Müfteri İl Başkanın asılsız ve mesnetsiz karalamasına İlişkin açıklamamdır. Öncelikle İYİ parti il başkanının ve millet ittifakı vekillerinin Afyonkarahisar’ın ortak değerlerini ve kişileri daha ne kadar iftira atacak ve çamur at izi kalsın siyaset anlayışıyla açıklamalar yapacak merak konusu. Bu açıklamaların hiçbir siyasi faydası olmadığı gibi kul hakkı ve memleketi kötülemeden başka bir şey de değildir. Açıklama yaparken araştırma yapmanızı ve iftira siyasetinden vazgeçmenizi tavsiye ediyorum.” dedi.
“AFYONSPOR HEPİMİZİN”
Alınan başarılı sonuçlardan sonra muhalefetin ilgisini Afyonspor’a çevirdiğini dile getiren Başkan Karahan, “Yine de hemşehrilerimizin konu hakkında bilgi edinmek hakkıdır. Bu yüzden kısaca cevap vermek istiyorum. Daha düne kadar takımımız ligde istediği noktada değilken futbolla ilgi alakası olmayan, muhalefet il başkanları ve vekilleri, Afyonsporumuz Süleyman Karakuş ve yeni yönetimi ile beraber çıkışa geçince, alt yapıdan Afyonkarahisarlı gençlerimiz A takımda forma şansı bulup gol ve asistlerle katkı sağlayınca, takımımız sezon başından bu yana yakalayamamış olduğu galibiyet serisini yakalayınca, ligde 10. sıradan 5. sıraya yükselip play-of potasına girince ve kupada 1. Lig takımı İstanbulspor’u deplasmanda mağlup edip Fenerbahçe ile eşleşince, bir anda ilgi alakalarını buraya çevirdiler. Buna vesile olduğumuz için mutluyuz, Afyonspor hepimizin. Biz Afyonkarahisarımızın değerleri için elimizi taşın altına koyuyoruz koymaya da devam edeceğiz. Muhalefet partisi il başkanı ve vekillerinin de bugünden sonra da ilgi alakalarını Afyonsporumuz üzerinden eksik etmemelerini rica ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
“CEBİME TEK 1 KURUŞ GİRMEDİ”
Seçilerek göreve geldiğini ve kulüpten cebine para girmediğini, özellikle kulübe bağış yaptığına değinen Karahan, “Gelelim İP İl Başkanının şahsım üzerine atmış olduğu iftiraya; 1 ay önce (atanarak değil, seçilerek göreve gelmiş olduğum) Afyonspor yöneticiliğinden cebime tek 1 kuruş girmiş olmadığı gibi, kulübün kasasına bağış olarak koyduğum ve deplasman yolculuğunda cebimden harcadığım binlerce lira oldu. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Hodri meydan. Eğer ben 1 kuruş almışsam, bütün görevlerimden istifa edeceğim. İspatlayamazsan, aynı erdemi senden de bekliyorum.” diye konuştu.
“DAVAMDAN BİR ŞARTLA VAZGEÇERİM”
Karahan davasından bir şartla vazgeçeceğini söylediği açıklamasına şu sözlerle devam etti:
“Son söz; İP İl başkanını da, ona bu yalan haberi getirenleri de mahkemeye veriyorum. Tek bir şartla davamdan vazgeçeceğim; şahsımdan özür dileyecek ve Afyonsporumuz’a bağış yaptığı makbuzu tarafıma iletecek. Aksi halde onlardan aldığım tazminatı da kulübümüze bağışlayacağımı buradan duyuruyorum.”
>> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi