“Muhtarlar devlet ile vatandaş  arasında köprü konumunda”

“Muhtarlar devlet ile vatandaş arasında köprü konumunda”

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle muhtarları makamında kabul eden Vali Gökmen Çiçek, muhtarlığın devlet ile vatandaş arasında köprü görevi gören çok önemli bir kurum olduğunu söyledi

 

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle İdare ve Denetim Müdür Vekili Tuncay Eroğul, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ile dernek üyesi muhtarlar, Vali Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çiçek, nazik ziyaretleri nedeniyle konuklarına teşekkür etti.
“SİZLER DEMOKRASİ NEFERLERİMİZSİNİZ”
Muhtarlığın devlet ile vatandaş arasında köprü görevi gören çok önemli bir kurum olduğunu belirten Vali Çiçek, “Sizler bizlerin vatandaşa uzanan en sıcak elisiniz. Güzel ülkemizin bütününü yekpare bir vücut olarak düşünürsek bu vücudun yaşaması için gerekli olan demokrasi akışında muhtarlarımız vücudun en uzak noktalarına dahi demokrasi taşıyan can damarlarımızdır. Vatandaşımızın her türlü sıkıntısı ve talepleri sizler sayesinde dile geliyor ve bizlere ulaşıyor. Her biriniz görevli olduğunuz muhitlerde sadece insanlarımızın tevazu ve sevgisini kazanarak seçilmiş bu gayretle mesai üreten demokrasi neferlerimizsiniz. El ele vererek sorunları ve sıkıntıları birlikte çözdüğümüzde bu şehri daha yaşanabilir hale getireceğiz. Her türlü sıkıntı ve talebinizde her zaman bana ulaşabilirsiniz. Kapım ve gönlüm sizlere daima açık.” dedi.
Ziyaretleri için konuklarına bir kez daha teşekkür eden Vali Çiçek, “Afyonkarahisar’ımızın en uzak köyünden en yakın mahallesine kadar görevlerini büyük bir fedakârlık ve özveriyle icra eden tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyor, görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum”. ifadelerini kullandı.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi