“Tüm spor federasyonlarını şehrimize davet ediyoruz”

“Tüm spor federasyonlarını şehrimize davet ediyoruz”

Türkiye Motosiklet Federasyon’u ülke genelindeki 72 kulüp temsilcisi ve kurullarının katılacağı 2021 İstişare Toplantısını Afyonkarahisar’da yapacak. Diğer federasyonlara da çağrı yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, spor federasyonlarını kongre ve toplantı organizasyonları için Afyonkarahisar’a davet etti

Afyonkarahisar’da 2021 yılı içinde yapılacak sportif faaliyetlerin anlatıldığı bilgilendirme toplantısı termal bir otelde düzenlendi. “Spor Turizmin Geleceğidir” sloganıyla düzenlenen toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Zeybek, Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke, Zafer Bölgesi Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Gümüşhan ve ECC Tur Genel Müdürü Ercan Gündoğdu katıldı.
“SPORTİF FAALİYETLERE HIZ VERECEĞİZ”
Pandemi kuralları çerçevesinde 2021 yılı içinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek sportif faaliyetlere hız vereceklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın barındırdığı zenginliklerle yılın 12 ayında farklı turizm kollarında hizmet verebilecek zenginlikte olduğunu işaret etti. Bu turizm kollarından en önemlisinin “Spor Turizmi” olduğunu ifade eden Başkan Zeybek, “Yıl içerisinde Dünya Motokros Şampiyonası, Gençler Avrupa Motokros Şampiyonası, Avrupa Akrobasi Kupası’nın yanı sıra off road araçlarıyla “4×4 Afyon Gezi” düzenleyeceğiz. Yine Bahar aylarından başlamak üzere tüm motosiklet kullanıcılarıyla birlikte atv ve utv tutkunlarını şehrimizde ağırlayacağız.” dedi.
“FEDERASYON BAŞKANLARI AFYONKARAHİSAR’DA BULUŞACAK”
Tarihi Ayazini Örenyeri’nde oluşturulacak rotalarla bisiklet ve doğa meraklılarını da gizemli şehir Afyonkarahisar ile buluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Zeybek, ”Afyon Motor Sporları Merkezi’nde oluşturacağımız Uluslararası Kamp ve Karavan Merkezimiz termal su kullanılan dünyada ilk Kamp ve Karavan Merkezi olacak. Türkiye Motosiklet Federasyon’u ülke genelinden 72 kulüp temsilcisi ve kurullarının katılacağı 2021 İstişare Toplantısı’nı ilk kez şehrimizde yapacak. Afyonkarahisar’ı spor turizminde hak ettiği yere getirmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Diğer spor federasyonlarımızı kongre ve toplantı organizasyonlarında ciddi altyapıya sahip Afyonkarahisar’a davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.
“MAYIS AYINDA START VERECEĞİZ”
Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke, ise tüm organizasyonları Mayıs ayı itibariyle başlatmayı hedeflediklerini söyledi. 2021 yılı için yapılacak etkinlikler hakkında bilgi veren Nedim Akülke “Toplantımızın en büyük amacı inşallah büyük tedbirlerle dünyada hızla gelişen aşılama ve Türkiye’nin aşı başarısı ile inanıyoruz ki koronavirüs salgınını Mayıs ayında tamamen bertaraf edip umuyoruz. Biz de federasyon olarak normalleşmenin ilk adımlarını atacağız. Tüm organizasyonlarımızı Mayıs ayı itibariyle başlatmış olacağız. Bugün burada olmamızın en büyük amaçlarından birisi ‘spor turizmin geleceğidir’ başlığı altında 2021 yılında Afyonkarahisar’da hangi programları yapacağız, hedeflerimiz nelerdir onları ifade edeceğiz.” şeklinde konuştu.
“SPOR TURİZMİNİN
BAŞKENTİ OLACAĞIZ”
Hafta sonu düzenlenecek olan etkinlikle ilgili de bilgi veren Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke; “Burada bizlere ev sahipliği yapan 2021 sportif etkinlik başlangıcında Türkiye’deki off road kulüplerinin iki günlük bir Afyonkarahisar gezisi olacak. Bu iki günlük gezide Ayazini Örenyeri, Frigya’yı hem de Afyon’un doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtacağız. Off road etkinliğimize yaklaşık olarak 4×4 olan 30 araç katılacak. Bence Afyon artık çok farklı bir yere gidecek turizm alanında. Çünkü belli destinasyonlar oluşacak. Özellikle spor turizm geleceğidir sloganı Afyonkarahisar ile bütünleşecek ve gelecekte de spor turizminin başkenti olmaya aday olacağız.” diye konuştu.
“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”
Zafer Bölgesi Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Ali Gümüşhan ise Afyonkarahisar’ın tanıtımı her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Afyonkarahisar’ın pandemiye rağmen 2020 yılı yara almadan geçirdiğini dile getiren Ali Gümüşhan, bu konuda devletin, Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini ifade etti. Spor turizmi açısından 2021 yılından çok ümitli olduklarını dile getiren Başkan Gümüşhan “Afyonkarahisar’ın tanıtımı adına büyük çalışmalar yapılıyor. Spor turizminin yanında, termal turizmi, doğa turizmi ile Afyonkarahisar tam bir destinasyon.” dedi.
ECC Tur Genel Müdürü Ercan Gündoğdu ise Afyonkarahisar’ın tanıtımı adına her türlü desteği vereceklerini ifade etti. >> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi