DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3614570,73%
Afyonkarahisar
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Akgöz, Diker’e destek oldu – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
23 Ekim 2010 14:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Akgöz, Diker'e destek oldu

Merkez İlçe Başkanı Özlem Fidoş Diker, istifa nedenini basın mensupları ile paylaştıktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ramazan Akgöz’le birlikte soruları cevapladılar

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ramazan Akgöz ve Merkez İlçe Başkanı Özlem Fidoş Diker yöneltilen soruları cevapladı.
İl Başkanı Ramazan Akgöz ile aralarında sorun olduğu yönünde iddialar konusunda Diker, “İl Başkanı ile aramda bir sorun yok. İl başkanına hepinizde takdir ediyorsunuz ayrı bir sevgim, saygım var. Bu güne kadar bize her etkiliğimizde desteklerini esirgemedi. Ramazan Bey’le zannederim ki hiç kimsenin şahsi bir şeyi olamaz. Son derece hümanisttir, bize baba gibi sahip de çıkmıştır. Merkez İlçe yönetim Kurulu görevine kaldığı yerden devam edecektir. Kendi içimizden bir başkan adayı çıkarsa o değerlendirilecek. Bundan sonraki süreçte arkadaşlarımız kararlarını alacaktır. Bize de saygı duymak düşer. Ama yönetim tam kadro devam ediyor. Herhangi bir boşluk da olmayacaktır” dedi. Merkez İlçe Başkanlığına aday konusundaki soruya İl Başkanı Ramazan Akgöz, “Başkanımızın ifade ettiği gibi yönetim arasında bir değerlendirme yapar. Zaten biliyorsunuz İl Yönetimi de bu konuda yetkilidir. Bizde görüş alırız genel merkezden, kanuna yasaya uygun olan neyse onu yaparız. O konuda kimsenin şüphesi olmasın. Arkadaşımızın zorunlu işlemleri nedeniyle Ankara’ya gitmesi gerekiyor. Olur bunlar. Biz her şeyi basınla paylaşıyoruz. Yani o kadar rahatız. Ama işte bu bir sıkıntı sonucu değil. Arkadaşımızın mesleki şahsi işlemleri nedeni ile Ankara’ya gitmesi gerekiyor. Aslanlar gibi Yönetim Kurulumuz var. Yönetim Kurulumuzun içinden aslan gibi bir çocuğu çıkarırız. Kardeşi gibi bacısı gibi bu işi devam ettirir. O da olmazsa Afyonkarahisar’da CHP’ye gönül vermiş bir sürü insan var. Gelir onları göğsümüzde gönlümüzde tutarak bu işleri yapabiliriz” yanıtını verdi.
Bir iki gün durum
değerlendirmesi yapılacak
Merkez İlçe Başkanlığı isim konusunda ise Akgöz, “Hayır şimdilik yok. Bir iki gün durum değerlendirmesi yapılacak. Birdenbire CHP Merkez İlçe Başkanlığına gelecek bir adam daha önceden düşünmüş tertip edilmiş bir olayın içinde değiliz. O nedenle ne yapacağız, düşüneceğiz, taşınacağız, arkadaşlarımızla konuşup bir araya geleceğiz en uygun hangisi ise size haber veririz. Hiçbir şey gizlemiyoruz. Tabii sonuçta arkadaşımız dilekçe verir giderdi. Yorumları biz düşerdi” diye konuştu. Gündemle ilgili açıklama da yapan Akgöz, başörtüsü problemi konusuna ise Akgöz, “Baş örtüsü olayı şu anda ülkemizde çok rahat bir şekilde kullanılmakta. Bunda bir kimsenin sıkıntısı yok. Fakat bu konuda arkadaşlar bazı şeylerin toplumun gönlüne hoş gelecek diye, halk bunu beğensin ben şov yapayım diye söylemek doğru değil. Biz de bu toplumda giyiminden, kuşamından dolayı kişileri ötekileştirmenin yanında değiliz. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Herkes özgürdür ama, herşeyin de bir altyapısı var. Bakın karşınızda ben veya bir başkası bir şekilde bir giyinme içersine girerse kamu kurum ve kuruluşlarında dolaşmaya başlarsa karşınıza ne çıkacak, Anayasa Mahkemesinin kararları çıkacak, Danıştay’ın kararları çıkacak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararları çıkacak demi. Hepimiz özgürlükten yanayız. Hiç kimsenin giyinişinden kuşanışından dolayı öteleştirilesini istemiyoruz ama bunları iktidar partisinin temizlemesi lazım. Temizlemesi gereken alan neresi hukuk alanının temizlemesi lazım. Hukukun alanın alt yapısının bu kabullere uygun ortam sağlaması lazım. O zaman bütün toplum olarak hem hukuka saygısızlık yapmamış oluruz, hemde kardeşlerimizin bacılarımızın arzu ettiği gibi giyinme imkanlarını onlara sunmuş oluruz” dedi. Başörtüsü sorunu konusunda Diker, “Burada en korkuncu şu başkanım eğer türban takmazsan ne eğitim öğretim hakkından faydalanabileceksin, ne sana bir görev verilecek diye bir sürece getiriliyor. Bence sıkıntı bu” ifadesini kullandı. Başörtüsü sorunu konusuna cevap vermeye devam eden Akgöz, “Eğitim hakkı yani eğitim hakkı bu anlamda engellenmiyor. Dediğim gibi bu tür şeyleri malzeme yapmak iyi bir şey değil. Malzeme yapılması gereken gerçek sebep yapay gündem olarak sunulan bunlar unutulmaya başladı. Mesela ülkenin çok ciddi sorunları var. Nedir bu sorunlar, yoksulluk bir sorundur Türkiye’de yani. Şimdi siz bunları görmezlikten gelirsiniz. Siz bunların önüne sürekli temcit pilavı gibi baş örtüsünü koyarsanız bu ülkenin insanlarının başları bağlanır” dedi. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.