DOLAR 16,6110 -1.65%
EURO 17,6228 -1.54%
ALTIN 979,20-1,28
BITCOIN 353223-2,51%
Afyonkarahisar
18°

AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Arslan: Yetkimizi 5387 üye ile perçinledik

Arslan: Yetkimizi 5387 üye ile perçinledik

ABONE OL
24 Mayıs 2022 22:17
Arslan: Yetkimizi 5387 üye ile perçinledik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, en yakın rakiplerine 2 bin 855 üye sayısıyla fark attıklarını söyleyerek, “Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi olarak 5 bin 387 üye sayısı ile yetkimizi perçinledik” dedi

 

Mustafa Arslan, temellerinde bir avuç idealist insanın emek ve gayretlerinin bulunduğunu belirttiği Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi olarak 5 bin 387 üye sayısı ile yetkilerini perçinlediklerini dile getirdi.
“EN YAKIN RAKİBİMİZİ İKİYE KATLADIK”
Mustafa Arslan, 24 Mayıs 2022 tarihinde imzalanan mutabakatla merkez ilçe dâhil olmak üzere, ilçelerde imzalanan 17 mutabakatta Eğitim Bir-Sen’in yetkili sendika unvanının tescillendiğini bildirdi. Arslan, “4688 sayılı sendikalar kanunu gereği Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube olarak, toplamda 5387 üye sayısıyla en yakın rakibimizi ikiye katlayarak 2855 fark attık. Eğitim Bir-Sen dışında, eğitim hizmet kolunda teşkilatlanan 48 sendikanın toplamına Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 2087 fark atarak, Eğitim Bir-Sen ve diğerleri gerçekliğinin haklı tezahürünün iftiharını yaşıyoruz. Afyonkarahisar’da açık ara yetki ile 14 yıldır taçlanan soylu mücadelemiz; yolumuza takoz koymak isteyenlere verilen en güzel cevaptır. Eğitim çalışanlarının haklarını gündelik hesaplara kurban etmeye çalışanlara atılan yerinde bir şamar, sendikacılığı çamur atmaktan ibaret zanneden, kırıp döken anlayışa verilen önemli bir derstir. İnanmışlık ve adanmışlıkla harmanlanan teşkilatçı anlayışımızın, tek yürek olan 5387 kardeşimizin başarıya attığı ortak imzasıdır.” dedi.
“HAK VE MENFAAT KORUMAKTAN ACİZ OLANLAR KAYBETTİ”
Çözüm odaklı ve sendika üyelerini merkeze alan çalışmalarla mücadelelerini sürdüreceklerini dile getiren Arslan, “Yetkinin ve inanmışlığın getirdiği gücümüzle bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm üreteceğiz. İlimizin eğitimde hak ettiği yeri bulması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin değerlerine ve memleketimizin istikbaline harp ilan edenlerle mücadelemize; milletimizin değerlerine ve memleketimizin istikbaline kastedenler tarihin karanlık sayfalarına gömülene kadar kararlılıkla devam edeceğiz. Eğitim Bir-Sen’in bugün ulaştığı noktada yakalanan başarı tesadüf değildir. Eğitim çalışanlarının sıkıntılarıyla ilgilenmeyen, yeni kazanımlar elde etmek için çalışmayan, üyelerinin hak ve menfaatlerini dahi korumaktan aciz olanlar kaybetmişlerdir. Çözüm odaklı değil problem odaklı çalışan, kendi insanıyla ve onun değerleriyle kavgalı sendikalar kaybetmeye mahkûmdur.” ifadelerini kullandı.
“EĞİTİM BİR-SEN’E İSTİKRARLI BİR TEVECCÜH VARDI”
İş yapanlarla gürültü çıkaranların farkının ortaya çıktığını ifade eden Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğitim Bir-Sen’e istikrarlı bir teveccüh vardır. Eğitim Bir-Sen de kendine gösterilen teveccühün hakkını vermeye devam edecektir. Sendikacılık, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı hayır diyebilmek ve mücadele etmektir. Öfke ve sloganın yerine aklın ve bilimin öne çıkarılması gereken sendikal kulvarda, insanların sağlıklı değerlendirme yapabilmesi, iş yapan ile gürültü çıkaranı ayırabilmesi, ancak demokrasinin teneffüs alanlarının genişlemesi ile mümkündür. Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiren Eğitim-Bir-Sen, gücüne perçinlemeye devam edecektir.”
“EZİCİ ÇOĞUNLUKLA YETKİLİ SENDİKAYIZ”
Mustafa Arslan, kendileri için sendikacılığı başta yetki, emeği-ekmeği yüceltmenin yanında, özelde kamu çalışanlarının, genelde başta Türkiye olmak üzere insanlık ailesinin tüm bireylerinin insan onuruna yaraşır bir yaşam kalitesine ulaşmasını sağlamak olarak tanımladı. Arslan, “Sendika tüm bunların sorumluluğunu gerçekleştirebilmenin, aracıdır. Sendikacılığı bir mesleki dayanışma örgütü, hak arama zemini, ahilik teşkilatının günümüzdeki karşılığı olarak görüyoruz. Aynı zamanda kutlu Nebî’nin de mensubu olduğu, asırlar öncesinde haksızlıklara karşı örgütlü mücadelenin ender örneklerinden olan Hılf-ulFudul’un (Erdemliler Hareketi) çağımızdaki bir yankısı olma şuurunda bir birliktelik olarak değerlendiriyoruz.” dedi.
“YETKİLİ SENDİKA OLDUĞUMUZU PERÇİNLEDİK”
Arslan sözlerini şöyle tamamladı: “Rabbimize hamd ediyor, 5 bin 387 kardeşimize teşekkür ediyoruz. 24 Mayıs 2022 tarihi itibarı ile Eğitim Bir-Sen olarak Afyonkarahisar merkez ilçe dâhil ilçelerimizde imzalanan 17 mutabakatla ezici bir çoğunlukla yetkili sendika olduğumuzu perçinledik. Rabbimize hamd ediyor, yetkiyi perçinlememizde, sendikamızın etki ve yetki etkisinin daha da artmasında emek veren, alın teri döken şube yönetim kurulu üyelerimizden, disiplin ve denetleme kurullarımıza, iş yeri temsilcilerimize, ilçe teşkilatlarımıza, kadınlar komisyonumuza, başarımızın mimarlarına, mücadelemize gönül ve emek veren 5387 kardeşimize teşekkür ediyoruz. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz.”
>> Burak AYDIN’ın Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.