DOLAR 16,5478 -2%
EURO 17,5978 -1.64%
ALTIN 969,38-2,27
BITCOIN 345986-3,47%
Afyonkarahisar
19°

HAFİF YAĞMUR

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Köksal: CHP iktidarında hayvancılık canlanacak

ABONE OL
24 Ekim 2015 15:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Köksal: CHP iktidarında hayvancılık canlanacak

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Birinci Sıra Milletvekili Adayı Burcu Köksal, CHP iktidarında tarım ve hayvancılığın destekleneceğini söyledi. Köksal, İhsaniye, Kayıhan, Döğer, Ayazini, Karacaahmet, Ahmetpaşa ve Kırka’da seçim çalışması yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Birinci Sıra Milletvekili Adayı Burcu Köksal, Afyonkaranisar merkez, İhsaniye, Kayıhan, Döğer, Ayazini, Karacaahmet, Ahmetpaşa ve Kırka’da vatandaşlarla bir araya geldi. Gittiği her yerde vatandaşların dertlerini dinleyen Köksal, sorunların CHP’nin kuracağı halk iktidarıyla üstesinden geleceklerini belirtti.
“KADROLARIMIZ VE
PROJELERİMİZLE GÖREVE HAZIRIZ”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadro ve projeleriyle göreve hazır olduğunu belirten Köksal, hayvancılık alanında önemli atılımlar yapılacağını duyurdu. Köksal, “Desteklemede kapasite sınırlamasını kaldırarak tüm hayvan yetiştiricilerinin desteklerden yararlanmasını sağlayacağız. Et ve Süt Kurumu’nu ithalatçı konumundan çıkarıp, et ve süt piyasasının düzenlenmesi için çalışan bir kuruma dönüştüreceğiz. Okul sütü programını daha etkin hale getirerek bu alanda talebi sürekli kılacağız. Kırsal kesimde konut, ahır gibi yapıların günün ihtiyaçlarına göre düzenlenmesine dönük destekleri artıracağız. Hayvan sürülerini sürdürülebilir ve devamlılığı olan bir yapıya kavuşturarak, salgın hayvan hastalıklarının önlenmesini sağlayacağız. Ülkemizdeki hayvan varlığını artırmak için tüm bölgelerimizde küçük ve orta ölçekli işletmelerin yaygınlaşmasını ve üretimde kalmasını sağlayacağız. Hayvancılık desteklerinde önceliği küçük ve orta işletmelere vereceğiz” dedi.
“MEVSİMLİK İŞÇİLER,
CHP İLE RAHAT EDECEK”
Mevsimlik işçilerle ilgili de birtakım sorunlar yaşandığını, bu sorunlara karşı yaklaşımlarının da net olduğunu belirten Köksal, şöyle devam etti:
“Sayıları bir milyonu aşan mevsimlik tarım işçilerinin hastalık, iş kazası, meslek hastalıkları, ölüm, emeklilik gibi risklere karşı sosyal güvencelerini sağlayacağız. Mevsimlik tarım işçilerini etkin olarak çalıştıkları dönemde prim ödemeksizin Genel Sağlık Sigortası’ndan yararlandıracağız. Mevsimlik tarım işçilerinin, sosyal güvenlik kurumunun yerel birimine kayıtlı olmaları halinde, evlerinden ayrıldıkları andan itibaren çalıştıkları dönemde iş kazası ve meslek hastalıkları priminin devlet tarafından ödenmesini sağlayacağız. Mevsimlik tarım işçilerinin emeklilik yaşı geldiğinde emeklilik için gerekli şartları tamamlamalarını kolaylaştıracak, onlara yaşlılıklarında gelir güvencesi sunacağız. Uzun vadeli sigorta kolları için hesaplanan primin yarısını Hazine’den karşılayacak, mevsimlik tarım işçilerinin sigortalı olmalarını teşvik edeceğiz. Başta esnek okul açılış ve kapanış tarihleri olmak üzere, alacağımız önlemlerle mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitim hayatlarını eşit koşullarda sürdürmelerine olanak tanıyacağız” ifadelerini kullandı. (Kocatepe Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.