DOLAR 16,6971 0.31%
EURO 17,4166 0.09%
ALTIN 974,220,15
BITCOIN 316447-4,66%
Afyonkarahisar
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”

“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”

ABONE OL
12 Ocak 2019 11:23
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Menfaatleri ile mesleği karıştırmayan gazetecileri takdir ediyorum”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından program düzenlendi. Programa AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkanı Mustafa Ötken, İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ve basın mensupları katıldı.
“AFYONKARAHİSAR BASINI DEMOKRASİNDEN YANA TAVIR ALDI”
Toplantıda konuşan İl Tanıtım ve Medya Başkanı Selim Arıcı, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın bir milletin müşterek sesidir’ sözünü benimseyen bir siyasi partinin mensubu olarak toplumun hak ve özgürlükleri için emek vererek mesleğini icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevi başında şehit olan gazetecilerimizi rahmet, gazi olanları da minnetle anıyorum. Bu meslekte onurlu bir şekilde çalışan, devletinin yanında olan, menfaatleri ile mesleğini karıştırmayan tüm basın mensuplarını tebrik ve takdir ediyorum.  Biz AK Parti olarak Afyonkarahisar basının üzerine düşen görevini layığı ile yaptığına şahidiz.15 Temmuz hain darbe giri-şimi gecesi göstermiş olduğunuz performansı hiçbir zaman unutmayacağız. Afyonkarahisar basını o gece demokrasiden yana tavır alarak, hain darbe girişiminin bastırılmasında güvenlik güçlerinin, dola-yısıyla devletinin yanında yer almıştır” dedi.
 “ANA MUHALEFETİN LİDERİ ÜLKESİNİ KARALIYOR”
İhracat rakamlarından da söz eden Arıcı, “Ana muhalefetin lideri Avrupa ülkelerini ziyaretlerinde ‘Türkiye’ye gelmeyin, Türkiye’ye yatırım yapmayın’ diye çağrıda bulunmasına ve ülkesini karalamasına, buradaki vekilinin de kriz var demesine rağmen; İlimizin 2018 yılı toplam ihracatı 2017 yılına göre yüzde 9.15 artarak 341.7 milyon Dolara ulaşmıştır. 2018 yılı Aralık Ayında İlimizden 77 Ülke 1 Serbest Bölgeye ihracat yapılmıştır” ifadelerini kullandı.
“SOSYAL MEDYADA SEÇİM KAZANACAKLARINI SANIYORLAR”
“Değerli basın mensupları bu ülkede bir kesim sahaya inip çalışmak yerine sadece dedikodu ve fitne üretiyorlar” diyen Arıcı şöyle konuştu:
“Seçimi dün olduğu gibi bugün de ve muhtemelen yarın da sosyal medyada kazanacaklarını zannedi-yorlar.24 Haziran seçimlerinde her evden bir oy HDP’ ye diyerek terör örgütleri ile birlikte hareket edenler 31 Mart seçimlerinde de bu bölgede yerli ve milli söylemler ile karşınıza çıkarken maalesef başka seçim bölgelerimizde yine terör örgütleri ile işbirliğinden hiç rahatsız olmamaktadırlar. Hatta daha da ileri giderek ülkemize yapılan ekonomik saldırılara destek verip yatırım yapmayın diyebilecek kadar ileri gidebilmektedirler. Bu hususların Afyonkarahisar halkımızın çok iyi takip ettiklerini ve 31 Mart da yapılacak olan seçimlerde gerekli cevabı vereceğine olan inancımızı belirtmek isteriz. Halkımızın hizmetlerin devamından ve istikrardan yana tercih yapacağına inancımız tamdır.”
“CUMHURBAŞKANIMIZ ÖNEMLİ MÜJDELER VERDİ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka önemli müjdeler verdiğini anımsatan Arıcı konuşma-sında, “Bu müjdeleri sıralamak gerekirse; Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 KW/Saat’e kadar elektrik tüketimini devlet üstlenecek. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcu-nu kapatacak. Halkbank, esnaf ve sanatkârların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak. Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerinin aylık 80 liralık elektrik faturasını biz karşılayacağız.Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 üzeri çalışanı olan iş yerleri için 3 puan olan desteği 5 puana çıkarıyoruz. Ocak ayında fark ödemesi buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL destek sağlanacak. Ülkemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.
“KAMUOYU SURİYELİLER HAKKINDA YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR”
Kamuoyunun Suriyelilerin hakları konusunda yalan yanlış bilgiler ile kandırıldığını kaydeden Arıcı, Suriyeliler üzerinden provokasyon yapıldığını söylerek, “Bu konuda Partimizin İnsan Hakları Başkanlı-ğı, ‘Sığınma Hakkı’ başlıklı kitapçıkta doğru bilinen yanlışları düzeltti. Toplantıyı uzatmamak için yalan-lar ve doğrusunu sizlerle metinde paylaşıyoruz. Suriyeliler oy kullanacak iddiası yalandır. Doğrusu: Türkiye’de yapılan seçimlerde ve halk oylamalarında oy kullanabilmek için ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan biri seçimlerde asla oy kullanamaz. Suriyeliler istediği üniversiteye sınavsız giriyor iddiası yalandır. Doğrusu: Suriyeli öğrenciler için özel bir düzenleme yok. Suriyeli öğrenciler, diğer yabancı uyruklu öğrenciler gibi “Türkiye Burslarının”, Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavının veya yatay geçişin gereklerini sağlamadan üniversitelere giremezler.” dedi.
KÜÇÜKKURT TEŞEKKÜR ETTİ
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt da konuşmasında, “Bu organizasyonu gerçekleştirerek gazeteci arkadaşlarımız onurlandıran AK Parti İl Başkanlığına yöneticilerine Çok te-şekkür ediyorum ve çalışan gazetecilerin gazeteciler gününü kutluyorum” diye konuştu.
Yurdunuseven 15 Temmuz vurgusu yaptı
“GAZETECİLER HALKIN GÖZÜ KULAĞI”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ise, “Gazetecilik çok önemli bir mes-lektir. Afyonkarahisar’da bugüne kadar bu konuda çok önemli bir sınav verdi. Bu sınav hep başarılı oldu. Gazetecileri bir insana benzetirsek; Sizler bizim konuşan ağzımız, duyan kulağımız ve gören gözümüzsünüz. Çünkü sizler sayesinde biz çok önemli gelişmeleri takip edebiliyoruz ve görebiliyoruz. Afyonkarahisar medyası 15 Temmuz’da çok önemli bir sınav verdi. Cumhurbaşkanımız halkı bir televizyon programında gazeteciler aracılığı ile sokağa davet etti. Bu noktada basının önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.