DOLAR 16,7072 0.13%
EURO 17,5621 0.01%
ALTIN 975,53-0,04
BITCOIN 335436-4,34%
Afyonkarahisar
18°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Seçimlerin kazası yok” – Kocatepe Gazetesi

“Seçimlerin kazası yok” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
30 Mart 2019 10:43
“Seçimlerin kazası yok” – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Seçimlerin kazası yok”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, konuşmasında istikrar vurgusu yaptı. Seçimlerin önemine vurgu yapan Sezen, “Halkımız istikbale ve istikrara önem veriyor. Bu yüzden de AK Parti’yi tercih ediyor. Hükümetlerimize her seçimde sahip çıkan halkımız tarihi önem taşıyan bu seçim için yine gerekeni yapacaktır. Bu noktada vatandaşımız oy kullanırken sandık görevlilerimizin büyük sorumlulukları vardır. Unutulmamalıdır ki demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Bunun için her daim söylediğimiz gibi sandık namustur. Biz sandıklarımıza sahip çıkacağız. Sandıklara sahip çıkamayanlar seçimi kaybetmiştir. Bir oy çok önemlidir. Türkiye’de bir oyla çok şey değişecektir. Bu nedenle oylara da sandığa da sahip çıkacağız. 31 Mart’ta sandıklarımızın Recep Tayyip Erdoğan’ları sizlersiniz.” dedi.
“GÖREV YERİNİZİ TERK ETMEYİN”
Sandık görevlilerine “görev yerinizi terk etmeyin” diye seslenen Sezen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hasat zamanında sizlerin sandıklara ve oylara sahip çıkması çok önemli. Bayram namazı gibi seçimlerinde kazası yok. Sizler her zaman seçimin kurmay ekibisiniz. Aranızda Sonuç Alım Sistemi (SAS)görevlisi arkadaşlar var. Seçim günü görev yerlerini terk etmeyiniz. Siz değerli sandık kurulu üyelerimize de SAS’tan arayan arkadaşlarımıza yardımcı olmanızı rica ediyoruz. Sizlere dağıtılan pusulalardaki sonuçları SAS görevlisi arkadaşlarımıza bildirmenizi rica ediyoruz. Seçim sonuç alım sistemi görevlileri Cumhurbaşkanımız için çok önemlidir. Şimdiden zaferimiz başta ülkemize, şehrimize, ilçelerimize ve beldelerimize hayırlı olsun.”
“SANDIK GÖREVLİSİ
SEÇİMİN KAHRAMANIDIR”
Milletvekili Ali Özkaya da konuşmasında, sandık görevlilerinin seçimin kahramanı olacağını söyleyerek, “Seçimlerin gerçek kahramanı sandık görevlileri olarak sizlersiniz. Bugün 31 Mart seçimlerinin artık son iki günü Cumartesi saat 17’ye kadar resmi propaganda süresi. Ondan sonra da inşallah son gece bütün her şeyi gözden geçirip son kontrolleri yapmak ve Pazar sabah namazından önce imsak vakti ile birlikte cephelere koşmak, en öne en ön safa sandığın başına koşmak… Hani Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ya sandık namustur onu çiğnetmeyiz dediği husus işte siyasetin ve milli iradenin namusu da sandıklara sahip çıkmak. Onu da siz yapacaksınız bu salon yapacak, bu salon Afyonkarahisar’ın onuru ve şerefi olacak inşallah.” ifadelerine yer verdi.
“HERKES 5 KİŞİYİ İKNA ETSİN”
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ise 3 aydır 31 Mart seçimlerine hazırlandıklarını kaydederek şöyle konuştu:
“Sayın Bakanımız çalışıyor, teşkilatlarımız, il yönetimimiz, milletvekillerimiz tamamımız çalışıyor. Bu noktada en son görev de sizlere düşüyor. 31 Mart günü oylarımıza sahip çıkmak, zayi olmalarını engellememiz gerekiyor. Birçok arkadaşımız da daha önce birden fazla sandıkta oturmuş tecrübeli arkadaşlarımız. İnşallah bu noktada üzerimize düşeni layıkıyla yerine getireceğiz. Seçime kadar da çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah sizden isteğim bütün arkadaşlarımız beşer kişiyi ikna etsin. Burada bin 200’e yakın sandık kurulu görevlimiz var. Herkes beş kişiyi ikna etse rahat 3-4 bin daha oy kazandırabiliriz.”
“PUSULALARA
DİKKAT EDİN”
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ise, “Seçim hem sandıkta kazanılıyor, hem de sandıkta kaybediliyor. Onun için sizin göreviniz çok çok önemli. Sandıklar her şeyden fazla önemlidir. Bu yüzden sizlerin sorumluluğu çok önemlidir. Kötü niyetli insanlar parmağıyla oy pusulasının üzerinde işine gelmediği partinin üzerine parmağını basar ve geçersiz olduğunu söyler. Bunları hassasiyetle inceleyip öyle değerlendirelim. 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanımıza diz çöktüremeyenler anlaşılıyor ki gerekli dersleri almamışlar. Bunun için 24 Haziran’da var güçleri ile çalıştılar. Sıra şimdi 31 Mart seçimlerinde. Ancak bu millet Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldı. 31 Mart’ta da aynı hesaplar içindeler. Akıl almaz oyunlar, tezgahlar içindeler ancak bu oyunu bozacak olan da sizlersiniz. 31 Mart gerçekten sıradan bir yerel seçim değil. Bunun bilincindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız her konuşmasında bu ülkenin bir beka sorunu var diyorsa bunu yabana atamayız. Ülkemizin geleceği, istikbali, istiklali için mutlaka eşimizi dostumuzu yanımıza alıp Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermek zorundayız.” dedi.
“SON ANA KADAR DURUN”
AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’de konuşmasında, son ana kadar sandıkların terk edilmemesi gerektiğini ifade ederek, “Sizler artık yarın birer nefer gibi 31 Mart sabahı başlayıp akşam sandıklar kapanıp son tutanak alınıncaya kadar sandıklarda bulunacaksınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi seçim sandıkta kazanılır, sandıkta kaybedilir. Onun için seçim sandığını bir namus gibi korumamız gerekiyor. Sizler birer namus gibi o sandığa sahip çıkmanız gerekiyor. Bunu yapacağınıza inanıyoruz. Geçerli geçersiz oylara dikkat etmemiz gerekiyor. Hani Peygamber Efendimiz zamanında okçu tepesi vardı ya; Şu anda siz okçu tepesinde birer okçusunuz. O tepeyi terk etmeyeceksiniz. Son tutanağı alıncaya kadar terk etmeyeceksiniz. Tek tek sandıkları kontrol edeceksiniz. Bir oy deyip geçmeyin. O bir oy mazlum milletlerin bize ettiği duaların karşılığıdır.” dedi.
“SANDIKLAR ÇOK ÖNEMLİ”
Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise, sandıkların önemine değinerek, “Sevgili kardeşlerim sandık çok önemli. Ben bu toplantıyı diğer toplantılara nazaran çok önemsiyorum. Çünkü sizlerin gerçekten çok önemli birer vazifesi var. Az önce milletvekilimiz söyledi. Sizin vazifeniz Uhud’da okçu tepesindeki okçuların vazifesi gibi. Dolayısıyla siz sandıktan ayrılırsanız seçimi kaybederiz. Dolayısıyla sandık özellikle çok önemlidir. Seçim sandıkta kazanılır. Seçimi kazanacak olanlar sizlersiniz. Rabbim bu Cuma gecesi hürmetine rabbim cenneti ile mükafatlandırsın. Bu seçimler basit bir seçim değil. Hakikaten bu seçim başka bir seçim. Çünkü bu seçimle Amerika, Yeni Zelanda, Avrupa ilgileniyor. Türkiye düşmanları Cumhurbaşkanımızın kaybetmesi için dört gözle bekliyorlar” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından AK Parti Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Hakan Ayçiçek sandık görevlilerine eğitim verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.