en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,1707 0.25%
EURO 20,9633 0.9%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN 5420620,11%
Afyonkarahisar

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Din kisvesindeki başka örgütlerin de önünü keselim”

“Din kisvesindeki başka örgütlerin de önünü keselim”

ABONE OL
29 Temmuz 2016 14:25
“Din kisvesindeki başka örgütlerin de önünü keselim”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
"Din kisvesindeki başka örgütlerin de önünü keselim"

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Raşit Demirel, haftalık basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Yeşilyurt ile ve Mehmet Kocacan’ın da katıldığı basın toplantısında MHP İl Başkanı Raşit Demirel, Demokrasi Nöbeti’nde kutlama yapanları eleştirdi. Demirel, “Türk devletine, Türk Milletine karşı yapılmaya teşebbüs edilen terörist hareketlere, terörist saldırı ve kalkışmalara karşı direnmek, ülkücüler için namus ve vatan borcudur. 15 Temmuzda yapılmak istenen darbe teşebbüsüne karşı ilk tepkiyi gösteren ve sonuna kadar dik duruş sergileyen tek parti, MHP’sidir. Önce Ülkem ve milletim, sonra partim ve ben düsturunu şiar edinmiş bu parti, darbeye karşı gösterdiği bu direnci övünç kaynağı olarak göstermediği gibi bu duruşunu siyasi rant aracı olarak ta kullanmamıştır. Her gün demokrasi nöbeti altında sabahlayan vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Ancak, onlara bir şeyi de hatırlatmaktan geri duramıyorum. Nöbet, düğün dernek kurarak tutulmaz. Nöbette sessizlik esastır. Nöbette yüksek sesle müzik dinleme yerine, ülke bu hallere neden ve kimler tarafından getirildi? Yaralarımızı nasıl sararız” diye sordu.
HALKIMIZ BU KONUDA AYDINLATILMALI
Demirel, bundan sonrası için de tedbirli davranılması gerektiğine dikkat çekerek “Bundan sonrası içinde ne yapılmalı, insanlarımız nasıl aydınlatılmalı, gibi, bunları düşünerek halkımıza yoğun bir şekilde seminerler, konferanslar verilmelidir. Bu konferans ve seminerlerde ise, terör örgütü diye adlandırılan bu örgütün yıllar içerisinde devlet kademelerine nasıl sızdığını, sınavlarda soru çalmakta nasıl başarılı olduklarını, okul ve dershane arazilerini nasıl elde ettiklerini araştırıp anlatalım ki, din kisvesi altında üremiş, himmet ve hidayet adıyla kuytu köşelerde gizlenmiş hain ve hasmane düşünceler besleyen başka örgüt veya guruplar varsa, yaşadıklarımızdan da ders çıkararak bu şekilde beslenen terör örgütlerinin de önünü keselim” ifadelerini kullandı.
MHP, OHAL’E DESTEK VERİYOR
Olağanüstü Hal uygulamasına MHP olarak destek verdiklerini söyleyen MHP İl Başkanı Raşit Demirel, “Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin bugünkü yaşadıklarını ve bundan sonra oluşacak tehditleri de göz önünde tutarak OHAL uygulamasına desteğini çekinmeden göstermiştir. Bizim anlayışımıza göre OHAL, millete karşı alınmış bir karar değildir. Millete pusu kuran, ülkemin birliğine ve dirliğine göz diken odaklara karşı alınan anayasal bir tedbirdir. FETÖ terör örgütü ile OHAL kapsamında etkin ve çok boyutlu mücadele ederken dikkat edilmesi ve altının özenle çizilmesi gereken konu, kurunun yanında yaş’ın yanmamasıdır. Askeri ve sivil bürokraside toplu görevden almalar yapılırken, kesinlikle sağlam delil ve belgelere dayanmak esas olmalıdır. Yanlı ve yanlış durumlardan uzak durulmalıdır. Masum insanların hakkını gasp etmek, suçsuz ve günahsız insanlarımızı mağdur etmek ülkede hüküm sürmeye çalışan terör örgütlerinin zalimliği kadar tehlikelidir. MHP olarak çok yoğun aldığımız şikayet ve eleştiriler, vatanını ve milletini canından aziz bilen kardeşlerimizin de FETÖ terör örgütüyle aynı kategoride ele alındığı yönündedir. Toplumun her kesiminde yüksek seviyede kaygı ve huzursuzluk hakimdir. Hükümetten ve ilimizdeki yetkililerden beklentimiz şudur ki, 15 Temmuz ihaneti zaten yeterince korku salmıştır. FETÖ terör örgütünün kökünü kuruturken suçlu ile suçsuz birbirine asla  karıştırılmamalıdı” dedi.
SURİYELİLER MEMUR
OLARAK MI ALINACAK?
Kamuda personel açığı olduğunu, bu açığı Suriyelilerle doldurmak için bazı çabaların gündeme geldiğini aktaran Demirel, “Basından edindiğimiz bilgilere göre devlet kademelerine kamu personeli alınacağına dair haberler yer almaktadır. Eğer bu haberler doğruysa alınacak personelde liyakat ve ehliyete mutlaka aranmalıdır. Bunun dışında vatana ve millete sadakatle bağlı geçmişinde Türk devletine ve Türk Milletine karşı yanlışı olmamış milliyetçi çocuklardan başlanmalıdır. Konu hassas ve bizim için önemlidir. Kamuya bizim çocuklarımız değil de, Türk vatandaşlığına alınan Suriyeliler alınacakmış diye pis bir koku dolaşıyor orta yerlerde. Eğer bu haber doğruysa MHP olarak kimse bizden sessiz kalmamızı beklemesin. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tepkimizi koyduğumuz gibi, gök kubbeyi de başınıza geçiririz haberiniz olsun” dedi.
10 BİN ÜYE HEDEFİ VAR
MHP olarak üye kampanyası başlattıklarını söyleyen MHP İl Başkanı Raşit Demirel, “Türkiye’mizin siyasi geçmişi çok partili hayata geçtiğimiz günden itibaren demokrasimize yönelik çok zorlu dönemlerden geçmiştir. En son yaşadığımız 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi. Darbelerden en çok zarar gören parti MHP’dir. Darbelerde duruşunu bozmayan yegane parti de MHP’dir. 15 Temmuz’dan sonra liderimin ve partimin duruşu vatandaşlarımız tarafından sevgiyle karşılanmış, partimize karşı da yoğun bir teveccüh oluşturarak üye olmak için yüzlerce arkadaşımız müracaat etmiştir. Bizde bu ilgiden hareket ederek ilimizde bir kampanya başlatmış bulunmaktayız. Kampanyamızın adı; ‘2016 yılında, 10 bin üye Afyon’da’dır” diye konuştu. (Kocatepe Haber Merkezi)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.