DOLAR 16,6186 0.53%
EURO 17,4772 -0.33%
ALTIN 971,980,34
BITCOIN 3449060,46%
Afyonkarahisar
21°

HAFİF YAĞMUR

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

TTB’nin 14 Mart teması hekime şiddet

ABONE OL
14 Mart 2012 14:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL
TTB'nin 14 Mart teması hekime şiddet

Tabip Odası Başkanı Dr. M. Kemal Demirkırkan, TTB’nce bu yılki 14 Mart Tıp Haftası temasının hekime şiddet olduğunu açıkladı. Dr. Demirkırkan, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri çerçevesinde TBMM’de bir araştırma komisyonu kurulması için kampanya başlattıklarını ilan etti

14 Mart Tıp Haftası nedeniyle Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri meslektaşlarını ziyaret etti. Tabip Odası Başkanı Dr. M. Kemal Demirkırkan ve beraberindekiler 13 Nolu Karaman Aile Sağlığı Merkezi ve Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran’la bir araya geldiler
Araştırma komisyonu
için kampanya
Tabip Odası Başkanı Dr. M. Kemal Demirkırkan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle her yıl olduğu üzere bu yılda birim ziyaretleri yaptıklarını belirtti. Bu yılki birim ziyaretine 13 Nolu Karaman Aile Sağlığı Merkezi’nden başladıklarını söyleyen Dr. Demirkırkan; “Tüm arkadaşlarımızın hem Tıp Bayramını kutlamak istiyoruz, hem de olası güncel sorunları hep birlikte konuşmayı istiyoruz. Bu sene Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 14 Mart Tıp Haftası’ndaki teması hekimlere şiddet. İlimizde belki çok fazla şiddet olayı yaşamıyoruz ama hakikaten gün geçmiyorki, ülkemizin her yerinde bir hekime ya da sağlıkçıya karşı uygulanan bir şiddet olayına tanık oluyoruz. Biz bu hafta itibariyle 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri çerçevesinde TBMM’de bir araştırma komisyonu kurulması için kampanya başlatıyoruz. Tüm sağlık çalışanlarının TBMM’de grubu bulunan partilere ve TBMM Başkanına sağlıkta şiddetin arttığı bununla ilgili yapılması gerekenlerin neler olduğu, bu konunun meclis tarafından araştırılması gerektiğiyle ilgili bir kampanyayı başlatıyoruz. Hekim arkadaşlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.” dedi.
İkinci ziyaret Duran’a
13 Nolu Karaman Aile Sağlığı Merkezine yapılan ziyarette; Dr. Uğur Demirel, Dr. Yaşar Sıvacı, Dr. Hasan Hüsnü Eren, Ebeler; Nuray Gedik, Pelin Kara, Saniye Öztürk, Tabip Odası Başkanı Dr. M. Kemal Demirkırkan, yönetim kurulu üyeleri Dr. Türker Bahçeli, Dr. Hasan Karaağaç hazır bulundular. Tabib Odası yönetim kurulu üyeleri ikinci ziyaretlerini Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran’a gerçekleştirdi. Meslektaşlarının 14 Mart Tıp Haftası kapsamında yaptıkları ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran, konuklarına tüm hastane çalışanı hekimler adına teşekkür etti. Başhekim Duran, bu anlamlı haftanın tüm sağlık çalışanlarına hayırlı, uğurlu olmasını temenni etti. Ziyaretlerde; Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran, Tabip Odası Başkanı Dr. M. Kemal Demirkırkan, yönetim kurulu üyeleri Dr. Türker Bahçeli, Dr. Hasan Karaağaç, Doç. Dr. Okan Solak yer aldılar. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.