DOLAR 16,8139 -0.1%
EURO 17,5596 -0.07%
ALTIN 977,01-0,03
BITCOIN 3343883,15%
Afyonkarahisar
25°

AÇIK

03:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Türkiye iki parti vardır; milli görüşçüler ve diğerleri”

“Türkiye iki parti vardır; milli görüşçüler ve diğerleri”

ABONE OL
27 Nisan 2018 16:20
“Türkiye iki parti vardır; milli görüşçüler ve diğerleri”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Türkiye iki parti vardır; milli görüşçüler ve diğerleri”

Saadet Partisi Afyonkarahisar il teşkilatı erken seçim kararının ardından çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Adnan Şenel ve parti yöneticileri dün parti binasında haftalık olağan basın toplantısını düzenleyerek Saadet Partisi’nin seçim çalışmaları ve stratejileri hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.
“SAADET KORKUSU
ALELACELE SEÇİM KARARI ALDIRDI”
Saadet Partisi’nin diğerleri partilere korku saldığını aktaran Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel, “Hava bundan bir sene öncesine nazaran çok değişti. Aslında hükümeti ve Cumhurbaşkanını birazda aceleye sevk eden uyaran bu hava oldu. Milletimiz bizim sözlerimize, fikirlerimize ülkenin içine sürüklendiği problemlere, çözüm yollarımıza kulak kabartmaya başladı. Bugüne kadar bize selam vermeye imtina edenler, ‘şimdi size oy vereceğiz’ diyorlar. Hükümet bunu gördüğü için bu alakadan destekten dolayı alelacele seçim kararı aldı” dedi.
“İKTİDARIN DİZLERİNİ
TİTRETEN TEK PARTİ SAADET PARTİSİDİR”
Saadet Partisi’nin iktidarın dizlerini titrettiğini söyleyen Başkan Şenel, “Elhamdülillah bizim hazırlığımız var. Çok kısa zamanda önemli adımlar atarak milletimize ulaşacağız. İktidarın karşısında yüreğini kopartan, dizlerini titreten tek parti Saadet Partisi’dir. Bunu şundan dolayı söylüyorum. Siyasi sahnede bulanan partiler toplumun yapısını belli sınırlar için sıkıştırılmış. Falanca partiye mümkün değil gitmem. Şuraya oy verdim, buraya oy vermem. İktidar da bu havadan faydalanarak ülkeyi kutuplaştırmaya götürüyor. Bizim için en tehlikeli yaklaşım. Ama iktidarın ülkede kutuplaşma olmuş, gerilim olmuş hiç umurunda değil. Tek derdi seçimi kazanmak” ifadesine yer verdi.
“NEREDEYDİNİZ BUGÜNE KADAR’ DİYORLAR”
Arayış içine giren insanların Saadet Partisi’ne yöneleceğine dikkat çeken Başkan Şenel, “Memleketimiz de ciddi bir hava esmeye başladı. Bunun daha güçlü esmesine engel olmak için erken seçim kararı aldılar. Şartlar bütünü ile değişti. Böyle olabileceğini tahmin edemediler. Bugüne kadar bize kulak vermeyen kesimler, bize ‘neredeydiniz bugüne kadar’ diyorlar. Kim diyor, arayış içinde bulunup kendi derdine derman bulamayanlar. Bugüne kadar bize oy vermeyen ve bizi hiç duymayanlar diyor. Dinlemediği için kendilerine nasıl hizmet edeceğimizin farkında olmayan kişiler söylüyor. Bu kesim Türkiye’nin çoğunluğudur. Bunun içinde en çekingen davranan AK Partililer. Dizileri en çok titreyen, sesi çıkmayan kesim orada. Ama işin fecaatini gören ve bu böyle olmaz diyen kesim de orada. Problemlere de bundan çözüm bulamayacağını da biliyorlar. Sesini çıkaran ‘böyle olmaz’ diyen kim varsa elimine ettiler” şeklinde konuştu.
“HEP BİRLİKTE, HEP BERABER BAŞARACAĞIZ”
80 milyonun birlikte ve beraber el ele vererek birçok şeyi başaracaklarını belirten Başkan Şenel, “80 Milyon Kardeşiz. Yaşanabilir bir Türkiye için hep birlikte, özveri ile sevgi ve saygıyı önceleyerek çalışmak gerekiyor. Bunun için, bugünkü heyecanımıza, kardeşlik ve gelecek hayalimizi ele alarak çalışmakla yükümlüyüz. Bizler, fitreye muhtaç edilen 6 milyon asgari ücretlinin, yoksulluğa itilen memurun, adalet bekleyen insanımızın, emeğinin karşılığını arayan emeklimizin ve ülkemizin geleceği için çalışan 80 milyon insanımız kardeşliğini tesis etmek üzere hep birlikte çalışacağız. Ve bu çalışmalarımızla, kardeşliğimizin kazanımları olan geleceğimizin tesisini, hep birlikte hep beraber başaracağız. Geleceğimizin tesisi için gençlerimizin emekleriyle de, onların mezun olduğu alanda iş sahibi olmasını, genç yaşta yuva kurmasını, geleceğimiz için hayallerinin peşinden koşmalarını yine hep birlikte başaracağız. Özellikle bugün unutulmamalıdır ki, geçtiğimiz yılların etkisi ve özellikle referandum süreci ile birlikte kutuplaştırılan ve ayrıma sürüklenmek istenen bir toplum görülmekte. Evet, bugün belki birileri ülkemizi ayrıma sürüklemede bir adım attılar” ifadesini kullandı.
“BAŞKENT HAZIRSA AFYON DA HAZIR”
Ankara’daki yönetimin hazır olması halinde Afyon’daki yönetiminde hazır olduğunu söyleyen Başkan Şenel, “Ancak unutulmamalıdır ki, Erbakan Hocamızın söylediği gibi; Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisi milletimizi uyandırmayı başardı. İşte bu sebeple, bizler hep beraber, 80 milyonun bir arada yaşadığını hatırlatıyor ve diyoruz ki; nice İnsanımız, dün uzlaşamadığı nice meseleler üzerinde, bugün bir kez daha Milli Görüşle uzlaşmayı, hep birlikte konuşmayı, yaşamayı tercih ediyor. Bizler, insanımızın bu tercihine canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bu ilgi ve yaklaşımları da dikkate alıyor, daha özveri ile çalışacağımıza, sadece ülke insanımızın değil dünya Müslümanlarının ve insanlık aleminin huzuru ve refahı için çalışacağımıza söz veriyoruz. Bilge Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu hazırsa biz de hazırız. Başkent hazırsa Afyon’da hazır. Türkiye yeniden Milli Görüş kadrolarına hazırsa biz de hazırız.Milletimize bir düşünün sizlerde hazır olun diyoruz” diye konuştu.
“ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR”
Milletvekili aday adaylığı konusunda başvuruların devam ettiğini hatırlatan Başkan Şenel, “24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak 27. dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Partimizden aday adayı olacakların müracaatları 24 Nisan 2018 tarihinde başlamış olup 30 Nisan Pazartesi tarihinde sona erecektir. Aday adayları müracaatları il teşkilatlarımız tarafından veya bizzat Genel Merkezimize yapabileceklerdir.Değişime 60 Gün Kalmıştır.Adaylarımızla en güzel en güçlü çalışmayı yapacağız inşallah.Bu seçimin tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
CHP’den İYİ Parti’ye geçen 15 milletvekili ilgili sorulan soruya cevap veren Başkan Şenel, “Herkesin hür iradesidir, herkesin kendi takdiridir. Fazilet Partisi döneminde bizden de AK Parti’yi kurarak ayrılan arkadaşlarımız vardı. O zaman da bir şey söylenmedi, kimse bir şey söyleyemez, bunlar normal şeyler, olacaktır. İYİ Parti’ye geçenler tekrar CHP’ye geçecekmiş kendileri bilir. Afyon’un Milletvekili Burcu hanım da hürdür. Kendileri istişare yapmışlardır. Biz bunların hiç birine karşı değiliz kendileri bilir” ifadesine yer verdi.
“BİZİ İZLEYENLER GELECEK
SP’YE OY VERECEK”
İYİ Parti ile yapılan ittifakın AK Parti’yi devirmek yapılan bir ittifak olduğu söylenebilir mi? sorusuna cevap veren Başkan Şenel, “Hayır. Biz bunu baştan söyledik. Biz MHP, AK Parti, CHP ve İYİ Parti ile ittifak yapabileceğimizi anlattık. Ne için yarışmamız: memlekete Afyonumuza, Türkiyemize, tüm İslam Alemi’ne faydalı olalım diye yapıyoruz. Biz yarışta varış, çekişmede yokuz. İlkeler üzeri şartlarımız tutarsa herkesle ittifak yaparız. İlkeler dışı olmaz. Biz Türkiye’nin evlatlarına, Türkiye’nin evlatlarına silah sıkan, karşısında olan terör örgütleri ile hiçbir zaman ittifak yapmayız. Sonuçta burada şuandaki iktidarda MHP’lisi de var, CHP’lisi de var. CHP’li bakanda oldu. Rahmetli Erbakan Hocamında söylediği gibi Türkiye İki Parti vardır; biri milli görüşçüler ikincisi de diğerleri. Ben iddia ediyorum, şuanda bizleri izleyen ve çekenlerde gelecek Saadet Partisi’ne oy verecek. Başka çare yok” şeklinde konuştu. >> Ali Fuat GÜÇLÜER’in Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.