Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yemen İsrail’e savaş açtı

Yemen’deki Husiler İsrail’e savaş açtı!

Yemen İsrail’e savaş açtı

Kızıldeniz üzerinden İsrail’e çok sayıda füze ve İHA ile saldırılar düzenlediklerini açıklayan Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Sarea, Filistin’e yönelik saldırganlığın sona ereceği zamana kadar özel operasyonlar yürütmeye devam edeceklerini duyurdu.


Kızıldeniz’de İsrail topraklarına ateşlenen bir füzenin İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından imha edildiğini duyurmasının ardından, Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Sarea da açıklama yaptı. Sarea, Kızıldeniz üzerinden İsrail’e çok sayıda füze ve İHA ile saldırılar düzenlediklerini açıkladı.

“OPERASYONLAR DEVAM EDECEK”

Sarea, Kızıldeniz’de imha edilen füzenin İsrail‘i hedef alan üçüncü operasyon olduğunu ve devamının geleceğini belirterek, Husi güçlerinin İsrail’in Filistin’e yönelik saldırganlığı sona erene kadar özel operasyonlar yürütmeye devam edeceğini vurguladı.

DAHA ÖNCEKİ GİRİŞİMLERİ ABD ENGELLEMİŞTİ

ABD Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Tuğgeneral Pat Ryder 19 Ekim’de yaptığı açıklamada, Kızıldeniz’de konuşlu ABD Donanmasına ait USS Carney destroyerinin Yemen’den fırlatılan 3 füzeyi ve yaklaşık 8 insansız hava aracını vurduğunu belirtmiş, “Bu füzelerin ve insansız hava araçlarının neyi hedeflediğini kesin olarak söyleyemeyiz ancak bunlar Yemen’den Kızıldeniz boyunca kuzeye doğru potansiyel olarak İsrail‘deki hedeflere doğru fırlatıldı” demişti.