DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3604220,26%
Afyonkarahisar
20°

PARÇALI BULUTLU

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Lanet okumakla kınamayla olmaz, İsrail güçten anlar”

“Lanet okumakla kınamayla olmaz, İsrail güçten anlar”

ABONE OL
16 Mayıs 2018 13:47
“Lanet okumakla kınamayla olmaz, İsrail güçten anlar”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Lanet okumakla kınamayla olmaz, İsrail güçten anlar”

İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlarda 50’den fazla Müslüman şehit olurken 2 binden fazla yaralı var. AGD tüm Türkiye’de yaptığı eş zamanlı basın açıklaması ile İsrail’e tepki gösterirken İsrail’in yaptığı katliamları kınadı. İmaret Camisi’nde kılınan öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılan AGD Afyonkarahisar Şubesi, basın açıklamasında bulundu.
“DÜNYAYA BAŞ BELASI OLAN TRUMP KÜSTAHLIKLARINA DEVAM EDİYOR”
Trump’ın küstahlıklarının devam ettiğini vurgulayan Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun, “Mübarek bir zaman dilimindeyiz. Bu gün Şaban ayının son günü. Bu gece tüm İslam coğrafyasında teravih kılınacak ve sahura kalkacağız. Çarşamba günü Hicri 1439’un Ramazan’ının ilk günü. Böyle mübarek günleri kana bulamak Siyonist aklın vazgeçilmezi oldu. Bugün işgalci İsrail yine Filistin’de katliam yapıyor. 50’den fazla şehidimiz 2 binin üzerinde yaralımız var. Seçildiği günden beri, aynen önceki ABD başkanları gibi, dünyanın baş belası olan Trump küstahlıklarına devam ediyor. Trump, 7 ay önce “ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağız” demişti. Geçtiğimiz hafta Kudüs sokaklarına Arapça, İngilizce, İbranice “ABD Büyükelçiliği” levhaları asılmıştı” dedi.  
“ABD VE İSRAİL BÖYLE BİR UYGULAMAYA
CESARET EDEMEZDİ”
Bir buçuk milyon İslam aleminin gerçekçi bir tepki ortaya koymadığını söyleyen Başkan Coşkun, “Ve 14 Mayıs. İşgalci İsrail’in sözde bağımsızlığının ilanının 70. Yıldönümü. Katil ABD ve işgalci İsrail bu sözde bağımsızlığın 70. Yılını Müslüman kanı dökerek kutlama kararı almışlar. Şimdi bu şeytani kararın gereğini yapıyorlar. ABD ve İsrail’in bu kararları göstere göstere uygulamaları karşılarında ciddi bir mukavemet göremedikleri içindir. 7 ay önce dünyanın baş belası Trump, ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını ilan ettiğinde, bir buçuk milyon İslam alemi olarak gerçekçi bir tepki ortaya koysaydık ABD ve İsrail böyle bir uygulamaya cesaret edemezdi. Kim ne derse dersin, İsrail, meşru bir devlet değil bir terör örgütüdür. Kim ne derse desin, İsrail, bu coğrafyanın doğal bir üyesi değil bir işgalcidir. Kim ne derse desin, İsrail’le her türlü ilişki Siyonist teröre destek olmak, akan kana ortak olmaktır. Kim ne derse desin, ABD ve İngiltere, İsrail’in hamisidir. ABD ile müttefik olanların İsrail düşmanlığı tiyatrodur. İsrail’le her türlü anlaşmayı yapanların İsrail düşmanlığı tiyatrodur. Siyonist İsrail, şımarıklığının, küstahlığının, eli kanlı oluşunun gereğini yapıyor. Aklı başında olan hiçbir insan İsrail’den vicdan ve merhamet beklemez. Aklı başında olan hiçbir insan İsrail’den insanlık beklemez. Siyonist İsrail ile barış ve adalet kelimelerinin yan yana gelmesi mümkün değildir. İsrail’e söz söylemek gereksizdir. İsrail sözden anlamaz. İsrail ancak güçten anlar. Bizim sözümüz, sitemimiz, serzenişimiz, kendi geleceklerini İsrail’le iyi ilişki kurmakta gören herkesedir. İslam ülkelerine İşgalci İsrail ile işbirliği kötülük olarak yeter. İsrail bu topraklarda olduğu müddetçe bu coğrafyaya barış gelmeyecektir. Müslüman idareciler İsrail’le ilişkiyi ikbal meselesi olarak gördükleri müddetçe zalimlere karşı tek bir cesur adım atamayacaklardır. Teslimiyetçilik emperyalizmin zihinlerde meydana getirdiği bir tahribattır” ifadesine yer verdi.
“İSLAM BİRLİĞİ’NİN YENİDEN
KURULACAĞINA
İNANIYORUZ”
İslam Birliği’nin yeniden kurulacağına inandıklarını kaydeden Başkan Coşkun, “Dualarımız tüm Müslümanların Allah’tan başka sığınılacak bir merci aramamaları içindir. Âlemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz bu zamana kadar Müslümanların lehine tek bir karar almamış Birleşmiş Milletler’den medet ummuyoruz. Âlemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz bu zamana kadar Müslümanların lehine tek bir kurşun atmamış NATO’dan medet ummuyoruz. Âlemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz kurtuluşu ABD limanına demir atmakta görmüyoruz. Âlemlerin Rabbine Hamd olsun ki biz geleceğimizi Avrupa Birliği limanına demir atmakta görmüyoruz. Bir Müslüman ülke eğer ABD’ye teslim olmuşsa mazlumlara kol kanat geremez. Bir Müslüman ülke eğer NATO’nun silahlı gücü olmuşsa mazlumlara kol kanat geremez. Dualarımız tüm İslam ülkelerinin emperyalizmin boyunduruğundan kurtulması içindir. Dualarımız tüm İslam ülkelerinin yöneticilerinin teslimiyetçi politikalardan uzak durması içindir. Ümitsizlik emperyalizmin kalplerde meydana getirdiği bir tahribattır. Âlemlerin Rabbine hamd olsun ki biz İslam Birliği’nin yeniden kurulacağına inanıyoruz. Âlemlerin Rabbine hamd olsun ki biz Peygamberler şehri Kudüs’ün Peygamber katillerinin işgalinden kurtulacağına inanıyoruz. Âlemlerin Rabbine hamd olsun ki biz işgalci terör örgütü İsrail’in Filistin topraklarından sökülüp atılacağına inanıyoruz. İşte bu peygamber katillerinin, işte bu bebek katillerin, işte bu lanetlenmiş zihniyetin küstahlığının, şımarıklığının ve hadsizliğinin hesabı sorulacaktır” şeklinde konuştu.
“EY İSLAM ÜLKELERİNİN
YÖNETİCİLERİ, YANLIŞTAN DÖNÜN”
İslam ülkelerine seslenen Başkan Coşkun, “İsrail bir terör örgütüdür.Bu terör örgütünün arkasında Birleşmiş Milletler vardır, ABD vardır, NATO vardır. Birleşmiş Milletler, İsrail’in her bir cinayetinin ortağıdır.ABD, İsrail’in her bir cinayetinin ortağıdır.NATO, İsrail’in her bir cinayetinin ortağıdır. ABD ile müttefik olan İslam ülkelerinin hiçbiri İsrail’den hesap sormaya muktedir değildir. Topraklarında ABD askeri bulunduran İslam ülkelerinin hiçbiri İsrail’den hesap sormaya muktedir değildir. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, yanlıştan dönün. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, ABD’nin, İsrail’in peşinden gitmekten vazgeçin. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, eli ayağı parçalanmış çocuklar aşkına, gözlerindeki dehşetleyardım bekleyen çocuklar aşkına yanlıştan dönün. Herkes biliyor, herkes şahit ki, telefon diplomasisiyle, lanet okumayla, kınamayla zulüm bitmiyor. İsrail yaptırımdan anlar. İsrail güçten anlar” diye konuştu.
“BİR BUÇUK MİLYAR MÜSLÜMAN SEKİZ MİLYONLUK İSRAİL’İ TÜKÜRSE BOĞAR”
Bir buçuk milyar Müslümanın sekiz milyonluk İsrail’i tükürse boğacağını söyleyen Başkan Coşkun, “Allah için yırtıp atın İsrail ile yapılmış anlaşmaları. Bunları yapmaya gücünüz yetmiyorsa Allah için çıkın ve gerekçelerinizi söyleyin. Bir buçuk milyar Müslüman sekiz milyonluk İsrail’i tükürse boğar. Korkmayın, Allah aşkına cesur olun. Siz gereğini yapmazsanız bu Ümmetin içerisinden İsrail’e ve dünyanın tüm zalimlerine haddini bildirecek yiğitler çıkacaktır. Cenabı Allah, zalimleri bizim elimizle cezalandıracaktır” ifadesini kullandı.
Öğle ezanı öncesinde Sala verilerek halk gıyabi cenaze namazı için camiye davet edilmişti.
Basın açıklaması sırasında dernek üyeleri “Oluk Oluk kan aksa kurtulacak El-Aksa”, “Katil İsrail İşbirlikçi ABD” ve tekbirler eşliğinde sloganlar attı.  
Açıklamanın ardından da dernek üyeleri tarafından İsrail ve ABD bayrakları yakılarak üzerine basıldı. >> Ali Fuat GÜÇLÜER’in Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.