DOLAR 16,5956 -0.53%
EURO 17,5246 -0.4%
ALTIN 970,83-0,52
BITCOIN 338837-1,93%
Afyonkarahisar
19°

PARÇALI BULUTLU

03:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Siyonizm, dünyayı çıkmaza sürüklüyor” – Kocatepe Gazetesi

“Siyonizm, dünyayı çıkmaza sürüklüyor” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
7 Aralık 2017 13:47
“Siyonizm, dünyayı çıkmaza sürüklüyor” – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Siyonizm, dünyayı çıkmaza sürüklüyor”

Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Bankalar Caddesi’ndeki PTT Şubesi önünde İsrail’i protesto etti. Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Dönem Başkanı Abdullah Çelik, “Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in kanlı ortaklığı ve işgal planları devam ediyor.  
Siyonizm’in yeni kuklası Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor. Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır.
Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken; Suriye’de her gün bir insanlık dramı yaşanırken; Arakan’da naklen soykırımlarda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; silahların kaynağı dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir” dedi.
1948’DEN BU YANA
 İŞGAL SÜRÜYOR
Çelik, Filistin’in Büyük İsrail Projesi çerçevesinde işgal edildiğini belirterek “İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. TV’lerde naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken bunu yapan işgalci güruhu şımarıklıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz. İslam’ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedî’nin yasaklanması; son olarak da Kudüs’ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslâm âlemine hatırlatıyoruz. Âlem-i İslam’ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah’tan korkmaya ve O’na (cc) teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin’in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir” ifadelerini kullandı.
EZAN
SUSTURULAMAYACAK
Çelik, açıklamasına şöyle devam etti:
“İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da Hakk’ın daveti ezan susturulmaya çalışılırken; avluda savunmasız erkek ve kadın kardeşlerimiz şehit edilirken bu mezalimi dillendirmenin dahi antisemitizm olarak yaftalanması güçlünün haklı olduğu çarpık uluslararası hukuk ve siyaset sisteminin sonucudur. Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan güçlünün haklı olduğu bir Uluslararası Hukuk Sistemini ve onun ikiyüzlü kullanışlı araçlarını reddediyoruz. Filistin’de, Suriye’de, Mora’da, Cezayir’de, Doğu Türkistan’da, Etiyopya’da, Bosna’da, Arakan’da yaşanan kıyımlar gözümüzün önünde iken terör ve İslam dininin aynı cümlede zikredilmesinin vahşi ve saldırgan bir medeniyetin kullandığı bir algı aracı olduğunu çok iyi biliyoruz. Sömürgeci ülkelerırkçı Siyonizm ideası merkezinde ilkel, barbar ve bencilce daha fazla tüketim ve İslam düşmanlığı motivasyonları ile yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedir.”
DÜNYA VAR OLDUKÇA KUDÜS BİZİMDİR
Filistin’in bir coğrafyadan daha çok anlama geldiğini söyleyen Çelik, “Filistin dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların meselesi değil; tüm İslam âleminin namusudur. Celladından diz çöküp af dileme gafletinden kurtulunuz! Kudüs’e sahip çıkmayana sahip çıkılmayacaktır. Kudüs’ü Siyonist İsrail’e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır.Kudüs için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır.Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır.Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır.Siyonist İsrail, Tel Aviv’de dahil işgal ettiği her karış topraktan sökülüp atılacaktır.Dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir.” >> Murat ARISOY’un Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.