DOLAR 16,5656 0.18%
EURO 17,5744 0.08%
ALTIN 969,38-2,27
BITCOIN 344508-2,47%
Afyonkarahisar
17°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“28 Şubat, Şubat ayının en soğuk, en kara günü”

“28 Şubat, Şubat ayının en soğuk, en kara günü”

ABONE OL
1 Mart 2018 14:15
“28 Şubat, Şubat ayının en soğuk, en kara günü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“28 Şubat, Şubat ayının en soğuk, en kara günü”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından “28 Şubat Bir Demokrasi Ayıbı” adı altında basın toplantısı düzenlendi. AK Parti Milletvekili Hatice Dudu Özkal, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel’in hazır bulunduğu toplantıya partililer de katıldı.
“28 ŞUBAT, ŞUBAT AYININ
EN KARA GÜNÜ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 28 Şubat’ın demokrasi tarihine kara harflerle yazılmış bir gün yaşadıklarını aktardı. Yurdunuseven, “Şubat ayının en kara günü, en soğuk günü. 28 Şubat bundan yaklaşık 21 yıl önce 1997 yılının 28 Şubat tarihinde maalesef demokrasi tarihine kara harflerle yazılmış bir gün yaşadık. Bir süre devam eden baskı ve zulüm rejimi gördük. Bin yılı aşkın sürecek denilen 28 Şubat tarihi 16 yılda AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından sonra 16 yıldır iktidarlığımız sürecince hem özgürlükten yana hem barıştan yana hem de hürriyetlerden yana olduk. Bugüne kadar da başörtülü kardeşlerimiz istedikleri yerlerde istedikleri okullarda örtüleriyle birlikte okuyabiliyorlar. Yanında örtülü olmayan kardeşlerimizle de kardeşçe geçinebiliyorlar. Demek ki ortada bir şey yokmuş. Onlar problem üretmeye gayret etmişler. İş yerlerinde bugün kamu kurumlarında bugün ne bir kavga var nede bir tartışma. İnsanımız kendi bünyesinde bulunan hassasiyetlerini gösterip yaşamak istiyor. Bunlara engel olmak insan haklarının en büyük ihlali olacağını düşünüyorum. Her zaman insanların kendi fikir ve hürriyetini kullanmaları kanaatindeyim” dedi.
Yurdunuseven’in konuşmasından sonra 28 Şubat’ı anlatan video gösterimi yapıldı. sonrasında konuşan Milletvekili Hatice Özkal ise herkesin bu tarihten bir ders alması gerektiğine dikkat çekti.
28 Şubat’ı unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirten Özkal, “Bin yıl sürecek denen ama Allah’ın izniyle AK Parti’yle 10 yıllık bile dönemi olmayan 28 Şubat post modern darbesini özellikle en acı bir şekilde yaşayanlardan birisi olarak bu ülkede artık bir daha darbe yaşanmasın. İster postmodern darbe olsun ister darbe girişimi olsun ister gerçek darbe olsun ne olmasının bir önemi yok. Hepimizi bu tarihten ders alalım ki tarih tekerrür etmesin. Bir daha hiçbir darbe girişimi yaşanmasın. Tüm amacımız hedefimiz bu. Bunun son olmasını istiyoruz. O yüzden her yerde dilimiz döndüğünce yaşadığımız tüm olayları öğrenciye, çocuğa, gence ve kadına aktarıyoruz. Bunları unutmayalım unutturmayalım” ifadesine yer verdi.
“SEÇİLEN HÜKÜMET MGK KARARLARI GÖLGESİNDE TEHDİT EDİLDİ”
Seçilen hükümetin MGK kararları gölgesinde tehdit edildiğine dikkat çeken Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, “Türkiye darbeler tarihinin en utanç verici zaman dilimlerinden birini hatırlamak için burada bulunmaktayız. Bin yıl sürmesi tasarlanan binlerce insanımızı zindanlarda çürüten, on binlercesini işsiz bırakan milletin evlatlarını birbirine düşürmek için çalışma grupları kurup kaos ve iç savaş tasarlayan darbeciler; bunları yaparken de milletimizin cebinden milyarlarca dolar parayı buharlaştırarak ülkemizde adeta bir terör havası estirmişlerdir. Bundan 21 sene evvel bugün 28 Şubat 1997’de milletin iradesi ile seçilen hükümeti MGK kararları gölgesinde tehdit, kumpas ve anti-demokratik bir biçimde bürokrasi, sivil toplum, askeriye, iş ve medya dünyasının da arasında bulunduğu bir çete tarafından istifaya zorlanmıştır. Milletimizi, devletimizin güvenliği için kurulmuş olan MGK’da alınan kararlarla milletin güvenliği ve huzuru hiçe sayılarak “post modern” bir darbe yapılmıştır. Milletimizi bir arada tutan değerlerimize savaş açılmış irtica tehdidi adı altında değerlerimizi yansıtan kişi ve kuruluşlara büyük zararlar verilmiştir” şeklinde konuştu.
“GENÇLERİN MESLEK
EDİNMESİNE KET VURULDU”
İmam-Hatip Liselerinin önünü kesmek için ülkemize 8 yıllık kesintisiz eğitim adı altında bir garabet dayatılarak gençlerin meslek edinmesine de ket vurulduğunu söyleyen Başkan Ertürk, “Sanayicimizin ara eleman ihtiyacını karşılamasına engel olunmuştur. İmam-Hatip Liselerinde uygulanan kat sayı adaletsizliği ile eğitimde eşitlik ilkesi ihlal edilmiştir. İnancı gereği başörtüsü takan kadın kamu çalışanları görevlerinden ihraç edilmiş, öğrenciler okullardan atılmıştır. Bu toprakların insanlarına büyük zulümler yapılmıştır. Binlerce nitelikli kadın ve erkek ülkelerinin tam da onlara ihtiyacı olduğu zamanda atıl ve muhtaç hale getirilmiştir. Bilim ve hikmet yuvası olması gereken üniversitelerimizde orta çağı cadı avcıları gibi başörtülü öğrenci avına çıkan üniversite hocaları ikna odaları kurarak başörtülü kız öğrencileri inanç ve değerlerinden uzaklaştırmak istemişler kendilerine itaat etmeyenleri üniversitelerden atmışlardır. Muhafazakâr medya üzerinde ciddi baskılar yapılarak halkın haber alma özgürlüğü engellenmiştir. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan sadece şiir okuduğu için 28 Şubat cuntacıları tarafından hapse mahkûm edilmiştir. Orduda milli ve yerli subayların irticai faaliyetlere karıştığı yalanı ile ordudan ihraç edilmeleri ve yerlerine FETÖCÜ subayları terfi ettirilmesi ile bir yerde 15 Temmuz darbesinin alt yapısı hazırlanmıştır” diye konuştu
“TÜRKİYE’Yİ İÇİNE KAPATIP KENDİ
 İÇİNDE ÇATIŞTIRMAK İSTENMİŞTİR”
28 Şubat döneminde Türkiye’yi içine kapatıp kendi içinde çatıştırmak istendiğini vurgulayan Başkan Ertürk, “28 Şubat döneminde Anadolu sermayesinin önü kesilerek ‘yeşil sermaye’ damgası vurulmuş darbeci medya aracılığı ile bu yerli ve milli şirketlerin listesi gazetelerde yayınlanmış ve halkın bu şirketleri boykot etmesi istenmiştir. Farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğu gerçeğine inat tek tip giyinen, sadece kendileri gibi düşünenlere yaşam hakkı tanıyıp toplumun geniş kitlelerini görmezden gelen bu yapı Türkiye’yi içine kapatıp kendi içinde çatıştırmak istemiştir. Milletimiz büyük bir mücadele vererek 1000 yıl sürmesi istenen bu karanlığa son vermiştir. 28 Şubat Darbecilerinin tüm çabalarına rağmen birliğini, beraberliğini korumuş ve birbirine kenetlenmişlerdir. Milletimizin 28 Şubat Darbesine en güzel cevabı AK Parti’nin 2003’te iktidara gelmesidir. Milletimizi dışardan çökertemeyen yapılar bizi laik/anti-laik biçiminde bölmeye, birbirimize düşürmeye çalıştılar ancak muvaffak olamadılar. Cumhuriyet mitingleri adı altında illegal örgütler ile ele vererek halkı birbirine düşürmeye çalıştılar. Biz AK Parti Kadın Kolları olarak 28 Şubat cuntacılarından hesap sorulmasının takipçisi olmaya devam edeceğiz. 28 Şubat’ın insanlarımızda, kadınlarımızda açtığı yaraları iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz. 28 Şubat’ı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız” dedi. >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.