![Kocatepe Gazetesi](https://m.kocatepegazetesi.com/Content/images/lazy-load-image.gif)
Gün geçmiyor ki yeni bir telefon dolandırıcılığı olayı yaşanmasın. Onca uyarıya, eğitim çalışmasına, tedbire rağmen hala daha kelli-felli insanlar üçkağıtçı-sahtekarların oyuncağı olabiliyorlar. Her insanın başına gelebilecek böylesi olaylardan bir yenisi daha, dün Ordu Bulvarı Ziraat Bankası’nda yaşandı. İşadamı bir hemşehrimiz hesabındaki tüm parayı dolandırıcılara kaptırmak üzereyken, şirketinin elemanları ve polis tarafından son anda engellendi. Bu vesile ile bir kez daha hemşehrilerimizi uyaralım: Hiç bir devlet görevlisi, sizden “şu hesaba havale yap” diye para istemez. Devlet’in para alışı ile ilgili kurallar bellidir. Lütfen dikkatli olalım, dolandırıcıların oyuncağı olmayalım…