Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Meral Günay
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Gayrı Meşru İlişkilerden Uzak Durun

Evlilik dışı, yasak cinsel ilişki demek olan zina İslam dininde kesin olarak yasaklanmış, işlenmesi durumunda büyük günahlar arasında gösterilmiş ve önlenmesi için bir takım tedbirler alınmıştır.
Kur’an’da İsra suresi 32. ayette: “Zinaya yaklaşmayın, zira o bir hayâsızlıktır ve çok kötü bir yoldur.” Denilip, Mü’minun suresi 5. ayet, Nur suresi 30 ve 31.ayetler, Furkan suresi 68. ayet, Ahzap suresi 35. ayetlerde zinanın apaçık bir çirkinlik olduğu belirtilmiş, zinanın yanı sıra kişiyi zinaya götürecek, açık saçık giyinmeler, kadınlarla tek başına bir arada bulunma gibi yol ve ortamlar yasaklanmıştır. Çünkü zina nesebin karışmasına, ailenin dağılmasına, hısımlık, akrabalık, komşuluk gibi bağların dağılmasına, toplumda birçok cinayetlerin işlenmesine ve toplumun temelden sarsılmasına neden olmaktadır.

Bunun için İslam zinayı yasaklamakla kalmamış onu doğuran sebepler ve ortamlar üzerinde de durmuş, söz gelişi açık saçık giyinmeyi, bir erkekle bir kadının tek başına bir yerde bulunmasını ve yolculuk yapmasını, kadınların aşrı şekilde makyaj kullanmasını, dar giyinmesini, sokakta kırıtarak yürümelerini, erkeklerle senli benli, şüphe uyandıracak şekilde samimi konuşmalar yapmasını, (Bak. Ahzap suresi/32 ) müstehcenliği, müstehcen yani açık saçık yayın yapılmasını yasaklamıştır.
En’am suresi 151. ayette “Fuhuşun açığına da, gizlisine de yanaşmayınız” buyurmaktadır. Burada “ açık fuhuş”tan maksat, “zina “; “ gizli-saklı fuhuş” deyimi ile de “öpüşme, elleme ve bakışma “ kasdedilmektedir. Nitekim Sevgili Peygamberimiz (SAV) : “ Eller de, ayaklar da, gözler de zina işler “ buyurmuştur.

ZİNANIN ÜÇÜ DÜNYADA ÜÇÜ AHİRTETTE ALTI AFETİ VARDIR
Sevgili Peygamberimiz (SAS) şöyle buyuruyor:
“ – Aman zinadan sakınınız, çünkü onun, üçü dünyada ve üçü ahirette olmak üzere altı afeti vardır. Dünyadakiler şunlardır:
1-Geçim darlığına yol açar.
2- Ömrü kısaltır.
3- Sahibini kara yüzlü eder. (yani rezil eder.)
Ahirettekiler de şunlardır:
1-Allahü Teâlanın gazabına sebep olur
2- Ağır hesaplaşmaya gerekçe olur,
3-Cehenneme girmeye yol açar.
Peygamber Eferdimiz bir hadislerinde şöyle buyuruyor:
“ – Kul zina işlerken imanı kalbinden çıkarak gölge gibi başının üzerinde asılı kalır, ancak zina işi bitince kulun imanı yerine girer.” Buyuruyor. ( İ.Gazali, Mük. Kulub/135 )
Peygamber Efendimiz Miraç’ta bir kısım insanlar gördüm deyip anlatıyor: Bazısı pislik yiyor, bazıları avret yerlerinde bir yama ile hayvanlar gibi otluyor, bazıları memelerinden, bazıları ayaklarından asılı bir topluluk gördüm: Kim bunlar, diye sordum. Cebrail: Zina edenler, çocuklarını öldürenlerdir. Dedi. İşte zina edenlerin hali öbür dünyada Allah muhafaza buyursun böyle olacaktır.

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER