Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Aziz Aslan

ADINI BERABER KOYALIM – Kocatepe Gazetesi

Aziz Aslan 30 Eylül 2014 Salı 03:00:00
  Dış politikada yapılan yanlışlar ve iç politikada alınan hatalı tarihi kararlar ülkeyi bir keşmekeşe götürüyor. Bebek katili, PKK ve IŞİD bayram ediyor.
Halk bunun farkında olmasın diye de yoğun bir ekonomik baskı uygulanıyor.
Bölünmenin eşiğine getirilmiş ülkede; camilerde dahi gündemi değiştirmek ve bir gözbağcılık yaşatmak için yoğun çabalar sürüyor.
Ülke madem son 12 yılda büyük bir demokratik değişim ve gelişim gösterdi, niçin o zaman bölünme aşamasına geldik diye soran yok! Özgürlük demek bölünme anlamına mı geliyor?
Tabii ki; küçük menfaatler uğruna bunları göremeyen bir kitle olduğu kadar gidişatı gören bir insan topluluğumuz da var. Zaten onlar olmasa çoktan Türkiye’yi bölmüş ve coğrafyamızda Türksüzleştirme çabasını çok ileri bir merhaleye taşımış olurlardı…
Vatandaşımız üzerinde yürütülen kara propagandanın en büyük savlarından biri; bu kötü gidişe dur diyecek bir muhalefetin ve liderin olmadığı anlayışının körüklenmesidir.
Ülkenin içinde bulunduğu duruma; hep izah ettiğimiz nedenlerden dolayı Türk Milletince, demokratik usullerle el konulmalıdır. Peki, bu nasıl yapılacaktır?
Sivas Kongresi’nin hazırlık tutanaklarında, Rauf Orbay’ın ortaya attığı çok önemli bir prensip vardır: “milletimizin istiklali ve devletin bekası için particiliği bir yana koymak”… Bu prensibin günümüz şartlarında hayata geçirilmesi elzemdir.
MHP lideri Devlet Bahçeli de basın toplantılarında; buluşma ve kucaklaşma yerinin, çok doğru bir tespitle “Türk Milleti” olduğunu vurgulamıştır.
Tekrar etmekte fayda gördüğüm bir husus şudur ki; Türk Milleti bu badireden kurtulmak için “Milli Hedef”ini ortaya acilen koymalıdır.
Türk Milleti; süratle meseleyi dar manada bir particilik hadisesi olmaktan çıkarmalı ve bir yerde toplanmalıdır. Böyle bir tavır almaksızın, başkalarının sizin için mücadele etmesini beklemek samimiyetsizlik olur…
Bu gün anlaşılmaktadır ki; toplumda olduğu gibi siyasette de Türk Milleti’nden yana olanlar ile olmayanlar mevcuttur. TBMM’de grubu olan partiler açısından bakıldığında sadece MHP’nin ve Devlet Bahçeli’nin Türk Milleti’nden yana net tavırlar alabilmektedir. Devlet Bey ve MHP’nin; bu sağlam duruşu çok zor şartlara rağmen, büyük bir istikrarla sürmektedir.
Biliyorum ki; vatansever olarak adlandırabileceğimiz milyonlarca vatandaşımız; MHP’nin duruşundan memnuniyet içindedir.
Siyaseten her şeyi istemek ve beklemek hakkımız olabilir. Ama gereken desteği vermeden çok şeyi istemek ne kadar adil olur?
Siyasetin liderleri ve partileri; gereken ve doğru politikaları izlemek için, halka güvenmeyi ister. İşte bizim Türk Halkı olarak yapacağımız şey; bizim adımıza onurlu ve dik duruşlu bir politika izleyen lideri ve partiyi, kara propagandaya düşmeden, toplum içinde yüceltmek ve saldırılara karşı Türk Milletinin sesi haline getirmektir. Gelin halk tabiri ile eveleyip gevelemeden “bu çocuğun adını koyalım”. Çünkü muhalif siyasetimiz Türk Milletinden destek görmeyi bekliyor. Gün siyasete güven verme günüdür!

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER