Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Aziz Aslan

ÇANAKKALE – Kocatepe Gazetesi

Aziz Aslan 19 Mart 2019 Salı 13:12:42
 

Tam 104 yıl önce Türk’ün en büyük imtihanlarından biridir Çanakkale destanı. Türk’ün adının geçtiğinde suratı asılan Haçlı zihniyeti ile mücadelesidir. İslâm’ın ve Türk’ün varlık yokluk meselesidir.
Çanakkale, Yüce Türk Milleti’nin çoluğu, çocuğu, genci, ihtiyarı ile bütün halinde vatan toprağında düşman çizmesinin izleri olmasın diye canını feda ettiği ateşle imtihanıdır. Tarihin en zor meydanıdır.
Tarihte Türkiye Cumhuriyeti dışında hiçbir Devlet bağımsızlığını 6 ülkeye karşı savaşarak kazanmamıştır. Türk’ ün üstünlüğü de Cihangirliğidir. Zor durumda imkansızı başarmasıdır. Bu nedenle Çanakkale hiç bir millete nasip olmayacak bir zaferdir.
Çanakkale başından sonuna dek, TÜRK ‘ün davasıdır, TÜRK’ün savaşıdır, TÜRK’ün namusudur!
TÜRK’ün savaş meydanlarında yenilmezliğinin dünyaya haykırışı ve tescilidir. TÜRK’ün konuştuğu yerde başka milletlerin susması gerektiğinin anlaşılmasıdır.       
“Çanakkale Geçilmez.” düsturunun TÜRK nesline idrak ettirilmesi ve Vatan bütünlüğü hedefinin idrakidir. İslâm’ın bayraktarlığının, temsilinin ve koruyuculuğunun tarihte olduğu gibi yükselişinin Türklerle olabileceğinin bir kez daha anlaşılmasıdır. Çanakkale İstiklal savaşımızın, terörle mücadelemizin ilhamı, özgüveni ve kararlılığıdır.
Bugün dünyanın en anlamlı ve en güzel bayrağı özgürce dalgalanıyorsa, vatan dediğimiz bu topraklarda onurluca yaşıyorsak aziz şehitlerimize borçluyuz. Kutsal emanet olan ve zor kazanılmış olan Türk vatanı ilelebet hür kalacaktır.
Millet olarak Çanakkale’yi iyi anlamanın yanında daha da önemlisi gelecek nesillerimize de iyi anlatmalıyız.
Çanakkale Savaşını bizlere kazandıran; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Silah arkadaşlarını ve Mehmetçiklerimizi minnet ve saygı ile anıyoruz.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER