Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Aziz Aslan

SAYIN VALİMİZ; TUTULMAZ – Kocatepe Gazetesi

Aziz Aslan 14 Kasım 2017 Salı 13:31:54
 

Bilindiği gibi bir ilin valisi mülki amir olarak idareyi ve Yönetimi temsil eder. Adaleti temsil eder. Güveni ve güvenliği temsil eder. Sosyal dengeyi temsil eder. Kısaca tüm yönleriyle devleti temsil eder. Devletse hepimizin yani milletimizin devletidir. Demek oluyor ki Valimiz herkesin valisidir. Devlet olmazsa millet, millet olmazsa devlet olmaz.
Her vali mahareti, görev ve yetkilerine göre iyi veya kötü bir şeyler yapabilir. Ama şu anki Sayın valimiz Mustafa TUTULMAZ çok adaletli, güvenli ve samimi icraatlar yapmaktadır. Sorumlu, bilinçli, inançlı çalışmaları ile kısa sürede kaynaşmayı sağlamış ve bu geniş coğrafyalı şehirde gitmediği yerleşim birimi kalmamıştır. İlçelere, kasabalara, köylere gidiyor, esnaf ziyareti yapıyor, gençlerle buluşuyor, problemleri kaynağında tespit ediyor ve devletin sıcak yüzünü gösteriyor. Halka hizmeti Hakka hizmet olarak görüyor.       
Çocuklarının gelecekte babasının hizmetleri ile gururlanması için durmadan gayret ediyor. Allah korkusu ve devlet sevgisi ile çalışıyor. Dilerim ilimizde uzun süre kalır.
Yıllarca yaşadığımız bu şehre hizmet etmeye çalışmış biri olarak bilirim ki toplumsal hizmetlerde makamın hakkını vermenin en önemli gereği huzuru mahşerde karşılığını görürüm düşüncesidir. Makamların gelip geçici olduğunu ve yöneticiliğin zor iş olduğunu hiç akıldan çıkarmadan görev süresini layıkıyla değerlendirmek gerekir.
Güzel ülkemizin en kavşak noktasında bulunan, gelişmeye ve büyümeye müsait, Allah’ın lütfu olan termal, mermer gibi lokomotif sektörleri ile daha yapılacak çok şeyin olduğu böyle bir şehirde hizmet vermek sayın valimiz, emniyet müdürümüz, defterdarımız başta olmak üzere bir çok bürokrat için de bir fırsattır diye düşünüyorum.
Allah için, Vatan için, Millet için hizmet eden her TÜRK evladını kutluyor ve başarılar diliyorum. Allah razı olsun.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER