DOLAR 18,6254 -0.09%
EURO 19,7224 -0.01%
ALTIN 1.075,35-0,14
BITCOIN 3183840,89%
Afyonkarahisar

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

HAYVANLAR GİBİ İLİŞKİYE GİRMEYİN – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
28 Eylül 2018 13:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muharrem Günay 28 Eylül 2018 Cuma 13:35:37
 

Evlenen kız ve erkek o zamana kadar nasıl namusunu korumuşsa, kendisine lazım olacak cinsi bilgileri de o zamana kadar öğrenmiş olmalıdır. Ama bu bilgileri çıldırtıcı seks ve fuhuş kitaplarından değil İslami kitaplardan öğrenmelidir. Bilgisizlikten doğan soğuk bir hareket, eşler üzerinde çok kötü bir tesir bırakabilir.
Cinsı münasebetten önce sevişmek müstehaptır. Cabir bin Abdullah”ın rivayet ettiği bir hadiste Peygamberimiz, sevişmeden önce cinsı ilişkide bulunmayı men etmektedir.
Hadis-i şerifte buyruluyor ki:
“Sizler hayvan gibi cima etmeyin. Daha önce sohbet edin, oynaşın ve öpüşün.”
Öpme, çekiciliğin ilk ifadelerinden biridir. Öpme çeşitli ve çok kuvvetli his ve heyecanlar doğurur. Kalbin ve bütün vücudun bütün hislerini uyandırır. Öpme anında tansiyon yükselir ve nabız hızlanır. Vücuttan vücuda elektrik akımı olur; bu akım diller birbirine değince daha da fazlalaşır. Hatta kadın erkeğin veya erkek kadının dudağına eliyle bile dokunsa, cinsı uzuvlarına kan hücum eder. Dokunma duygusu kadınlarda daha kuvvetlidir. Çünkü onun vücudu geniş bir heyecan sahasıdır. Öpüşme anında dişlerin de önemi vardır. Dişlerin hafifçe fakat acıtmayan temasından çok şiddetli heyecan duyulur.
Kadınlar erkeklere göre çok daha geç tatmin olurlar. Cinsı münasebetten önceki okşama ve öpme hareketleri mümkün oldukça uzatılmalıdır. Bunu bilmeyen erkeklerin hanımları kocalarından hoşnut olamazlar. O bakımdan erkekler acele değil sabırla hareket etmelidirler. Kadını hassas bir hale getirinceye kadar kendini frenlemeli, onun cinsı temasa iyice hazır hale gelmesini temin etmelidir. Kadın ne kadar şiddetli sevilirse, o kadar çabuk uyanır. Ne kadar sıcak bir alaka görürse o zevk onu o kadar sarar. Bu hal ne kadar uzarsa o kadar memnun olur.
Cinsı, münasebete başlarken erkek ve kadının besmele çekmesi müstehaptır.
Müslümanın meşru işlerine besmele ile başlaması lazım olduğu gibi hanımına cinsı temas için yaklaştığı zaman da besmele çekerek aşağıdaki hadis-i şerifteki duayı okumalıdır. Buharinin İbni Abbas (r.a.)’den rivayet ettiği bir hadis-i şerifte’ Peygamber Efendimiz buyuruyorlar ki:
Bir kimse eşinin yanına (cinsı münasebet için) yaklaşırken:
“Bismillah, yarab beni şeytandan uzaklaştır, şeytanı da bize ihsan ettiğin (çocuktan) uzak kıl.” derse sonra karı ve kocanın bu münasebetinden bir çocuk takdir olunursa o çocuğa hiçbir zaman şeytan zarar veremez.”
Bir kimse, eşine yaklaşırken, Peygamber Efendimizin tavsiye buyurduğu bu duayı okursa kendisini manevi bir kale içine almış olur. Karı ve koca ve onlardan meydana gelecek çocuk, şeytanın tasallutundan korunmuş olurlar.
Cinsı münasebette kıbleye dönmemelidir. Cima anında kendisini ve karısını örtmelidir. Zira Allah’ın Resülü (s.a.v.), o anda başını örter ve sesini alçaltırdı.
Peygamberimiz şöyle buyurmuştur:
“Sizlerden herhangi biriniz ehliyle cima ettiği za¬man, sakın eşler merkeblerin soyunduğu gibi soyunmasınlar.”
Cinsı münasebet esnasında veya başka zamanlarda, kadın kocasının, koca da karısının her tarafına bakmasında ve görmesinde mahzur olmamakla beraber, takvaya uygun olanı bakmamaktır. Hazreti Aişe validemiz “Ben asla Resulüllah’tan görmedim, o da benden görmedi” buyurmaktadırlar. En iyisi bu şekilde hareket etmektir.
Kocalar karılarının hislerini ayaklandıracak durumu araştırıp bulmalı ve tatbik etmelidirler.
Bu hususları hadisi şeriflerle de pekiştirmiş olalım:
Cabir (r.a.) diyor kı:
“Peygamberimiz (Erkeği yatağına girdikten sonra) ailesi ile oynaşmadan cinsı temasta bulunmaktan yasak¬ladı.”
Başka bir hadisi şerifte:
“Sizden biriniz hayvanın temasta bulunduğu gibi yapmasın. İkisi arasında bir elçi olsun.
– Denildi ki, elçi nedir? Ya Resulallah.
– Öpmek ve konuşmaktır, buyurdular. (İhyau Ulûmiddin, İmam-ı Gazali, K.Nikah, Adabü’l-Muaşeret, 2/64.)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.