DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 3571940,03%
Afyonkarahisar
25°

KAPALI

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

EKOAFYON – Kocatepe Gazetesi

EKOAFYON – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
22 Ocak 2016 14:35
EKOAFYON – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Aziz Aslan 22 Ocak 2016 Cuma 13:35:42
 

Afyonkarahisar ilimiz, ülkemizin en kavşak noktasındadır. Karayolu ile yedi komşu ile açılımı olan Türkiye’nin tek şehridir. Gıda, Mermer, Maden, Toprak ve Turizm gibi lokomotif sektörleri vardır. Bugüne kadar da bu sektörler sayesinde emsal komşu iller arasında ticaretin iyi olduğu bir şehir olarak bilinmektedir.
Ancak; son zamanlarda ekonominin durumu gün geçtikçe kötüye gitmekte ve daralmaktadır. Bankalar ve finans kuruluşlarının kredi politikalarını gözden geçirdikleri söylenmektedir. Mesleki faaliyetlerimden de bildiğim gibi İşletmelerin öz sermayeleri her geçen gün azalmaktadır. Küçük ve Orta sınıf esnaf evine ekmek götüremez haldedir. Büyük balık küçük balığı yutmaktadır. Ödemeler durmuş durumdadır.
Hal böyleyken ekonominin temsilcilerinden çıt çıkmamaktadır. Bir zamanlar esnafı ilk defa sokağa döken Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri neredeler acaba? Şimdi ekonomi o zamandan çok mu iyidir ki kendilerinin varlığından haber yoktur?
Sırası gelmişken Emekli Albay Sayın İsmail Özdilek Bey’in bu konuyla ilgili  “Afyon İktisat Kongresini Toplayalım” önerisini destekliyor ve önemsiyorum. Bu ve bunun gibi projeler çoğaltılmalı, desteklenmeli ve bu konuda birlik sağlanmalıdır. Gelin hep birlikte Afyonumuz için kafa yoralım.
İlimizin birçok problemi vardır. Hava kirliliğinden tutun da, eğitim, sağlık, şehrin tanıtımı, fiziki durumu, ticaret erbabı dayanışması gibi birçok sorun bu şehirde yaşayan hatta bu şehirde doğmuş ama başka yerlerde yaşayan herkesin sorunudur. Değilse de böyle olmalıdır. Bu bilinci oluşturmalıyız.
Şahsım ve bazı iş adamı arkadaşlarımız ile birlikte bazı zamanlarda toplanarak tamamen siyaset dışı, hatta farklı siyasi görüşlerden saygın dostlarımızla Afyon’un ekonomik ve sosyal durumunun görüşülmesinde ve bazı tespitlerin yapılmasında fayda görmekteyiz. Bu amaçla da dost meclisleri yapmaktayız. Her şeyin bir başlangıcı vardır ve bu başlangıç elbette zordur. Her ne kadar at gözlüğünü çıkaramamış bazı hemşerilerimiz tarafından farklı yerlere çekilip ve rahatsız oluyor olsalar da biz dostlarla bu siyaset üstü birlikteliklerin güzel yerlere gideceğine inanıyoruz. Yakında bu gelişmeleri de sizlerle paylaşacağız. Katkı sağlamak isteyen herkese kapımız açıktır. Doğru ve Hayırlı olduğunu düşündüğümüz çalışmaları yapmak için bir yerlerden izin almak durumunda olmadığımız gibi, birileri haddini aşıyor diye vazgeçecek de değiliz.
Bakınız bugün ilimiz ticaret erbabı arasında yapılan dedikoduların acısını yaşamaktadır. “Şu firma batmış, bu firma batıyormuş!” Afyonlu acilen kendi işinden çok başkalarına müfettişlik yapmayı, onları takip etmeyi ve bütün vaktini başkalarının yaptıkları ile geçirmeyi bırakmalıdır. Kimseye faydası olmayacak söz ve davranışlardan kaçınmalıyız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.