DOLAR 23,3860 1.18%
EURO 25,2104 0.35%
ALTIN 1.473,630,88
BITCOIN 603429-2,48%
Afyonkarahisar
18°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

15 TEMMUZ DARBE TEHLİKESİ GEÇTİ Mİ?

ABONE OL
4 Eylül 2019 11:00
1

BEĞENDİM

ABONE OL

15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçti. 15 Temmuz üzerine binlerce yazı yazıldı çok şeyler söylendi. 15 Temmuza düzmece darbe girişimi diyen gafiller ve hainler bile çıktı. Peki, 15 Temmuz nedir veya ne değildir, yeni bir 15 Temmuzla karşı karşıya kalabilir miyiz? Şimdi bu soruların cevaplarını bulmaya çalışalım.
Dünya üzerinde yaşayan milletleri ailesinin en şerefli üyelerinden ve tarihi ve kök milletlerinden birisi olan Türk milletinin ön plana çıkan bir takım özellikleri vardır. Askerlik, kahramanlık, Teşkilatçılık, misafirperverlik ve hürriyet ve istiklaline tutkun olmak gibi… Bu özelliklerin çoğu bir başka millette yoktur. Türk deyince akla gelen en önemli özelliklerden birisi; Türk’ün tarih boyunca hürriyet ve istiklaline düşkün ve lider bir millet oluşudur. Türk milleti tarihin hiçbir dönemimde devletsiz ve istiklalsiz kalmamış, 16’sı büyük olmak üzere irili ufaklı çok sayıda devlet kurmuştur.
ASKER MİLLET/ORDU MİLLET
Türk milletinin en önemli özelliklerinden birisi de asker millet/ordu millet oluşudur. Ordu deyince Türk milleti, Türk milleti deyince de ordu akla gelir. Türk milleti, tarih sahnesine çıktığı andan itibaren “Dünya nizamını ve dünya barışını sağlamakla Yüce Allah tarafından görevlendirildiklerine inanmış” bir millettir. Türkler savaşı Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla yapmışlardır. Bu düşünce ile hareket eden Türk hakanları kendilerini “Dünya Hakanı” olarak, askerlerini de Allah’ın askerleri ve Allah’ın ordusu olarak görmüşlerdir. Bu düşünceden hareketle Divani Lügat-it-Türk’ün yazarı Kaşgarlı Mahmud Türk milletine “CUND-ALLAH-ALLAH’IN ORDUSU” demiştir. İslâmi dönemlerle birlikte Türk ordusuna “ASÂKİR-İ İSLAM- İSLAM’IN ASKERLERİ ve “ASAKİR-İ MANSURE-İ MUHAMMEDİYE-MUHAMMED’İN ORDUSU” Türk askerine de SEVİMLİ MEHMED-KÜÇÜK MEHMED adına gelen Peygamber Efendimizin adı verilmiş ve “MEHMEDCİK” denilmiştir.
TÜRKİYE TÜRK VE İSLAM DÜNYASININ
TEK ÜMİT KAYNAĞIDIR
Allah’ın ordusu, İslam’ın askeri olan bu millet dün olduğu gibi bu günde Türk ve İslam dünyasının kutup yıldızı ve SON KALESİ’DİR. İşte 15 Temmuz’da kökü dışarıda olan hain FETÖ terör örgütü kullanılarak bu son kalenin düşmesi ve düşman eline geçmesi planlanmıştır. Allah’a şükür ki milletimizin feraseti, canı pahasına devletine ve istiklaline sahip çıkması, darbeciler karşınında dik durması ve Cenâbı Allah’ın yardımları sayesinde hain darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır.
Bu darbe girişimi başarısızlığa uğratılmamış olsaydı Türk ve İslam dünyasının son kalesi ve mazlum İslam milletlerinin tek ümidi ve son kalesi olan devletimiz çökmüş ve İslam dünyasının Batılılar tarafından tamamen tahakküm altına alınmasına bir yol açılmış olacaktı. Türkiye Suriye gibi, Irak gibi bölünme ve parçalanma sürecine girecek, Türkiye’nin Afganistan, Mısır ve Suudi Arabistan’dan hiçbir farkı kalmayacak başta ABD olmak üzere Batılı ülkelerin sömürgesi olacaktık. İşte 15 Temmuz’da bunlara yol vermedik ve engel olduk.
Hemen herkesin dikkatinden kaçan bir başka konu ise İslam’ın Kur’an ve Sünnet merkezli “Ehl-i Sünnet ve’l- Cemaat ” anlayışı yerine, bozuk ve sapık bir fırka olan, adına Ilımlı İslam denen diyalogcu ve batıya bağımlı bir din anlayışı ülkemize yerleşecekti. Onun için ısrarla söylüyorum ki 15 Temmuzda kurtulan sadece vatan, millet, demokrasi ve devlet değil aynı zamanda yüce dinimiz olmuştur.
TEHLİKE GEÇTİ Mİ?
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ve arkasından yenilenen İstanbul Belediye başkanlığı seçimleri öncesinde ve sonrasında yaşananlar 15 Temmuz’da karşı karşıya kaldığımız tehlikenin geçmediğini, devlet ve millet düşmanlarının pusuda beklediğini göstermiştir.
Hain FETÖ Örgütüyle yapılan mücadelenin yeterli olmadığı özellikle siyasi ayağına dokunulmadığı veya dokunulamadığı gerçeği ayan beyan ortadadır. Kaldı ki Fetö’nün siyasi ayağı 23 Haziran 2019 sonrası partileşmek üzere harekete geçmiştir. Bu hain örgütün bütün ayakları ile özellikle siyasi ve ekonomik ayağı ile etkili bir mücadele yapılmadıkça ve siyasi ve ekonomik ayağı yok edilmedikçe tehlike geçmeyecektir.
SON KALEYE SAHİP ÇIKALIM
15 Temmuz 2016’da yaşananlar ülkemizde yeni bir yol ve ufuk açmış, vatan, millet, bayrak, ezan ve Kur’an diyen insanları asgari müştereklerde birleştirmiş ve adına “CUMHUR İTTİFAKI ” denen milli ve yerli bir birliği meydana getirmiştir. Bu ittifak 24 Haziran 2018’de yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde ilk meyvesini vermiş ve halkın desteğini almış, fakat 31 Mart 2019 seçimlerinde ise tökezlemiştir.
31 Temmuz ve 23 Haziran’da özellikle büyük şehirlerdeki hezimeti, bir daha yaşamamak ve yenilgiyi zafere çevirmek ve FETÖ Örgütünü tamamen yok etmek ve yeni sistemin yanlışlarını ve eksikliklerini gidermek için önümüzde 4 yıldan daha uzun bir zaman dilimi vardır. Önemli olan 31 Mart 2019’u ve 23 Haziran 2019’u iyi okumak ve dersler çıkarmak ve aksaklıkları gidermek ve Türk ve İslam Dünyasının SON KALE’SİNE sahip çıkmaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.