DOLAR 18,5449 0.19%
EURO 18,2018 0.18%
ALTIN 993,620,60
BITCOIN 3599610,67%
Afyonkarahisar
23°

AÇIK

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CİN VE ŞEYTANDAN KORUNMA YOLLARI VE DUÂLARI – 1

ABONE OL
3 Şubat 2016 14:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muharrem Günay 3 Şubat 2016 Çarşamba 13:31:13
 

Şeytan cin gurubundandır. Cinler ateşten yaratılmış olup, tıpkı insan gibi nefisleri olan varlıklardır. Tıpkı bizim gibi inananları/müslümanları olduğu gibi inanmayanları/kâfirleri de vardır. İşte bu kâfir olanlar aynı zamanda şeytandırlar. İblis cinden olma bu şeytanların başıdır. Şeytandan/Cinden korunmak için çok sayıda dua vardır. Biz aşağıda bunların en etkililerini vereceğiz. Bu duaların bir kısmı  Kur’an-ı kerim’de geçen ayet ve sureler bir kısmı ise Peygamber Efendimizin okuduğu ve öğrettiği dualardır.
Şeytan Ve Cinden Korunma Duâsı:
Euzü Billahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim
“RABBÎ ENNÎ MESSENİYEŞŞEYTÂNU BİNUSBİN VE AZÂB; RABBÎ EÛZU BİKE MİN HEMEZÂTİŞŞEYÂTİYNİ VE EÛZU BİKE RABBÎ EN YAHDURÛN. VE HİFZAN MİN KÜLLİ ŞEYTÂNİN MARÎD. (Sad: 41 / Mü’minun: 97-98 Saffat: 7. AYETLER) “ (Bu dualar Kur’an-ı kerim’den alınmıştır) (Üzerinde uzatma işareti olan harfleri biraz uzatarak okuyalım)
Türkçe Meali:
SAD 41- Kulumuz Eyyub’u da hatırla. Hani o: “Herhalde şeytan, bana kahredici bir acı ve azap dokundurdu” diye Rabbine seslenmişti.MÜ’MİNUN 97- Ve de ki: “Rabbim, şeytanın kışkırtmalarından Sana sığınırım.”MÜ’MİNUN 98- “Ve onların benim yanımda bulunmalarından da Sana sığınırım Rabbim.”SAFFAT 7-Ve itaatten çıkmış her azgın şeytandan koruduk;
Bu duâ kişinin beyninde cinleri son derece sıkan ve hatta yakan dalgalar yayınlanmasına vesile olur… Böylece de o kişiye musallat olan CİNLER/ŞEYTANLAR o kişiden uzaklaşmak zorunda kalırlar…İçlerinde sebepsiz sıkıntı duyanlar; “BÜYÜ” yapıldığından şüphelenenler, cinni yoldan başkalarının kendisini etkilediğini düşünenler bu duâya olayın şiddetine göre sabahları ve geceleri 41 ile 150’şer defa arasında bir sayıyla okumaya devam ederlerse büyük fayda görürler… Çünkü bilebildiğimiz kadarıyla cinlere karşı tek silah bu ve buna benzer duâların yaymış olduğu beyin ve ses dalgalarıdır…
Cin İnsanın İçine Girer mi?
Cinnin insanın içine girdiği iddiası sık sık karşılaşılan bir durumdur. Cinler ateşten, insanlar topraktan yaratılmış varlıklardır. Bu bakımdan cinin insanın içine girmesi gibi bir durumun olması mümkün değildir. Cin/şeytan insanın içine giremez ancak ona zarar vermek amacıyla musallat olur. Bu durumdan da Allah’ın izniyle bazı duaları okumakla kurtulmak çok kolaydır.Şayet cinnin ve şeytanın zarar verdiğinden şüphelendiğiniz bir kişi yanında veya birkaç arkadaşınızla bu duâyı bir süre okursanız, sonuçlarını görürsünüz…Bu konuda sıkıntıda olan kişinin yanında birkaç kişi toplanıp da her biri 300’er defa bu duâyı okursa ve arka arkaya üç gün devam edilirse büyük fayda elde edilir… Ayrıca bu dua etme sırasında ortada bulunacak bir suyun içilmesi de yararlı olur.Bu duayı okumaktan dolayı çok rahatsız olan cinler okuyana ve okuyanlara duayı okumamaları için baskı yapabilirler. Duayı korkmadan okumaya devam etmek gerek. Dünyanın bütün cin ve şeytanları bir araya gelseler Allah’ın izniyle bu duaları okuyana bir zarar veremezler. Çünkü Kur’an-ı kerim’den öğrendiğimize göre “Şeytanın hilesi çok zayıftır.” (Nisa 76. Ayet) Yukarıdaki duaların yanında her işe Euzü besmele ile başlamayı, evlerimiz ve vücudumuzu temiz tutmayı alışkanlık haline getirmek gerek. Çünkü pis mekanlar şeytan ve cinlerin arayıp bulamadığı mekanlardır. VC’ye ve banyoya girmeden önce euzü besmele çekmek ve buralara sol ayakla girip sağ ayakla çıkmalıyız. VC’ye ve banyoya euzü besmele ile girenler şeytan ve cine karşı manevi bir perde edinmiş olurlar.Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki euzü besmele her hayrın başı ve kulun kendisini Allah’a emanet etmesidir. Yani euzü besmele kulun manevi sigortasıdır.
Kâinatın Efendisi Sevgili Peygamberimiz buyurdu ki:
“Hiçbir kimse yoktur ki evine girmek istediğinde şeytan ona talip olup içeri girmek istemesin. (Devamı Yarın)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.