en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,1940 0.12%
EURO 20,8818 -0.34%
ALTIN 1.218,82-0,14
BITCOIN 5468850,26%
Afyonkarahisar

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AFYONKARAHİSAR DEVLET HASTANESİNDEN BİR İLK DAHA

ABONE OL
25 Temmuz 2017 13:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muharrem Günay 25 Temmuz 2017 Salı 13:10:48
 

Genel Sekreter Uzm. Dr. Murat ÇAĞLAYAN ve Başhekim Hazım BOZCA yönetiminde başarıdan başarıya koşan Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bir ilke daha imza attı ve Türkiye’de çok az sayıdaki hastanede yapılan bir ameliyata imza attı.
Katı gıdaları yutma şikayeti ile hastaneye başvuran R.Y’ye Op. Dr. Hilmi UYAR ve Op. Dr. Mustafa YAVUZ, tarafından başarılı bir operasyonla hastaya torakoskopik (göğüs kafesine kapalı olarak girilmesi) ve laparoskopik özefajektomi total (tüm yemek borusunun alınması) ameliyatı yapıldı.
Bu tür bir ameliyatın Türkiye’de çok az sayıdaki sağlık merkezlerinde yapıldığı bilinmektedir. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi sahip olduğu imkânlar ve yeterli tecrübesi ile yurdumuzdaki sayısı çok az olan bu sağlık merkezlerinin arasında yer aldı.

 

 

KANSER CERRAHİSİNDE
ÖNEMLİ BİR ADIM

 

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Genel Cerrahi bölümü yaptığı kanser ameliyatlarına bir yenisini daha ekledi.
Katı gıdaları yutamama şikâyeti ile Devlet Hastanesine başvuran 39 yaşındaki R.Y.’ye yapılan gastroskopisinde (yemek borusu ve mide ye kamerayla bakma işlemi) yemek borusunun göğüs kafesi içinde yer alan bölümünde bir kitle teşhis edildi. Kitlenin kötü huylu olması sebebiyle hastaya torakoskopik (göğüs kafesine kapalı olarak girilmesi) ve laparoskopik özefajektomi total (tüm yemek borusunun alınması) ameliyatı yapıldı. Ameliyatın hem göğüs kafesinde hem de karın içinde kapalı olarak yapılması hastanın çabuk iyileşmesi ve ayağa kalkması açısından çok önemlidir. Devlet Hastanesi Genel Cerrahlarından Op.Dr. Hilmi UYAR ve Op.Dr. Mustafa YAVUZ’un başarıyla gerçekleştirdiği bu ameliyat Afyon ilimizi sağlık alanında kanserle mücadelede ileriye taşıyacak önemli adımlardan biri oldu.

 

TÜRKİYE’DE YAPILAN SAYILI
AMELİYATLARDAN BİRİSİ YAPILDI

 

Operasyonu gerçekleştiren Op.Dr. Hilmi UYAR ve Op.Dr. Mustafa YAVUZ, yaptıkları açıklamada yemek borusunun, göğüs kafesi içinde akciğerlerin ortasında ve kalpten çıkan büyük ana atardamar olan aortun yanında olması nedeniyle bu tür bir ameliyatın Türkiye de ancak sayılı merkezlerde başarıyla uygulanabildiğini, Devlet Hastanesinde sunulan imkanlar sayesinde Kanser Cerrahisi alanında yeterli tecrübe ve donanıma sahip olduklarını ifade ettiler. Op.Dr. UYAR, “Kliniğimizde yapılan bu önemli ameliyat dışında laparoskopik kolon ve mide ameliyatları, kliniğimize ait ERCP ünitesinde  safra kanalı, karaciğer, safra kesesi ve pankreasta oluşan hastalıkların tedavisinde uygulanan, endoskopla on iki parmak bağırsağına açılan ağızdan girilerek yapılan tedavi yöntemi de uygulanmaktadır” dedi.

 

SAĞLIĞINIZ BİZİM
MUTLULUĞUMUZDUR

 

Sağlığına kavuşan R.Y.’ yi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Murat ÇAĞLAYAN, vatandaşlarımızın sağlığı bizim mutlu etmektedir dedi.
Tatlı dilleri, güler yüzleri ve insana güven veren davranışları ve üstün hizmet anlayışları ile biz Afyonluların takdirlerini kazanan Uzm. Dr. Murat ÇAĞLAYAN ve ekibini kutluyor ve başarılar diliyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.