en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,1696 0.25%
EURO 20,9550 0.89%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN 5454660,14%
Afyonkarahisar

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KENT MEYDANI DEDİKODUSUNA KULAK ASMAYIN

ABONE OL
24 Kasım 2017 13:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Murat Arısoy 24 Kasım 2017 Cuma 13:57:19
 

Normalde “yerli otomobil” konusuna devam edecektim. Ancak farklı bir önceliği, yersiz söylentilerin engellenmesi adına yazmak durumundayım.
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaptırılan ve şehrin havasını değiştireceğine inandığım Kent Meydanı projesi başladı.
Kent Meydanı için yapılan çalışmaların çevresinde (Kocatepe Gazetesi Sahibi Sezer Küçükkurt’un önerisi de dikkate alınarak) hem Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın fotoğrafı var, hem de Cumhuriyet Kent Meydanı’nın bittiğindeki hâlinin resimleri var.
Bir de Kent Meydanı çalışmasının hangi şirket tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin ibare var.
İşte bugünkü köşe yazısı, o ibareye yönelik.
Levhalarda İlba ve İn-Sel şirketlerinin ortaklığıyla bu çalışmaların yapıldığı yazıyor.
İlba ismi hakkında kimse bir şey söylemiyor, ama “İn-Sel” hakkında komplo teorileri, dedikodular almış başını yürümüş.
Bu dedikoduların biri, “İn-Sel” isminin Afyonkarahisar Belediyesi Başkanı BurhanettİN Çoban ve İl Genel Meclisi Başkanı Salih SEL’in isimlerinin bu cümlede büyük harflerle yazıldığı şekilde birleştirilmesi idi.
Diğer dedikodular ise yine “İn-Sel” inşaatın Salih Sel’in bir şirketi olduğu yönündeydi.
“Kent Meydanı ihalesini şehir yöneticileri kendi aralarında paslaşarak aldılar” algısının oluşturulmaya çalışıldığı aşikâr.
Peki ya gerçek nedir?
Eskiden yalancıların mumları hiç değilse yatsıya kadar yanıyordu.
Şimdiki mumlar, çok daha çabuk eriyor.
Konuyla ilgili gerçeği anlatayım:
Selçuk İnce, soyadının ilk hecesini adının ilk hecesi ile birleştirerek şirket kurar. Şirket, Antalya merkezlidir. Hatta Ticaret Sicil Gazetesi’nde şirketin ilanı da 25 Kasım 1997’dir.
Yani günümüzden tam 20 yıl önce.
İlkin Berberoğlu’nun da İlba Mimarlık isimli şirketi vardır.
Berberoğlu ve İnce ortaklık yapmaya karar verir.
Böylece İlba-İnSel birlikteliği doğar.
www.ilba.com.tr adresinde şu bilgi yer alıyor:
“1997 yılında İlkin Berberoğlu İle Selçuk İnce tarafından kurulan İLBA ve İNSEL insana, çevreye, kaliteye verdiği önem doğrultusunda sahiplenici, bilinçli tutumuyla müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini kendi bünyesinde özümseyerek; konut, alışveriş ve işmerkezi ile bunların tasarım, mimari ve uygulama projelerini, gölet, atıksu, kanalizasyon , yağmursuyu şebeke inşaatlarını tamamlamıştır.İLBA ve İNSEL kısa zamanda yaptığı tüm bu verimli çalışmalarla sektöründe hızla ilerlemiş, genç, dinamik ve yaratıcı kadrosuyla yurtiçinde ve yurtdışında daha büyük projelerde detaylara imza atmayı hedeflemiştir.”
Bu şirketin “referansları” ise şu kurumlar:
İller Bankası A.Ş., Kütahya Belediyesi, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Su ve Atıksu İdaresi, Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Antalya Bölge Müdürlüğü.
Kısaca ve tekrar söylemek gerekir:
İlba-İnsel ortaklığının Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile de, İl Genel Meclisi Salih Sel ile de bir alakası yok.
Söylentileri yaymak yerine gerçeğini araştırmak, daha doğru bir yöntemdir.
Ben de bu yönteme olan inancım dolayısıyla şehirdeki dedikoduyu sonlandırmak istedim.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.