DOLAR 23,3752 0.48%
EURO 25,3868 1.42%
ALTIN 1.461,370,74
BITCOIN 6183120,10%
Afyonkarahisar
20°

AÇIK

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SORUMLUYUZ – Kocatepe Gazetesi

SORUMLUYUZ – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
26 Mart 2019 13:26
SORUMLUYUZ – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Aziz Aslan 26 Mart 2019 Salı 13:26:35
 

Okumadan alim, yazmadan katip olunmaz. Her düşünce ilim olmaz. Her yazının da ilmi veya edebi olması gerekmez.
Yazılarımızda değişik konulara temas etmekle beraber, özellikle milli birliğimiz, toplum huzurumuz, vatanımız, bayrağımız gibi bizi millet yapan değerlerimiz üzerinde duruyoruz.
Bilmeden, araştırmadan, aslına ermeden “ahkam kesmek” kolaydır. Lafla peynir gemisi yürümez. Çok laf iş bitirmez. Çevrenizde mutlaka köşebaşında iki saat laf eden, ama iki dakika iş yapmayanlar vardır. Bunlar hem kendilerini yorarlar, hem de dinleyeni.
Gereksiz meşguliyetler yerine, bir cümlemiz dahi meçhul bir okuyucunun yüreğinde bir duygunun filizlenmesine yol açabilir anlayışı ile yazma ihtiyacı duyuyoruz.
Çünkü bu Aziz Türk Milletine karşı görevlerimiz var. İşçi, memur, amir, siyasetçi, bürokrat herkes işini iyi yapmalıdır. Adamcılık yapmadan, sadakat değil liyakat esaslı çalışmalarla Allah’ın rızasını kazanmalıyız.       
Birbirimize saygı göstermek ve icraat yapmak zorundayız. Millete, memlekete faydalı işlerimiz olmalı. Bu hepimizin görevidir.
İhmalimizin, gafletimizin, tembelliğimizin, güvensizliğimizin getirdiği noktanın olmamız gereken yer olmadığını belirteyim.
Ülküsüz bir millet ve devlet düşünülemez. Az veya çok hepsinde bir hedef birliği vardır. Bir büyüme, gelişme amacı vardır.
Türk milleti olarak bizim de, “Ülkümüz” vardır, olmalıdır, olacaktır. Bunda ne kadar mesafe aldık veya alamadık veya alamadıklarımızın sebepleri nelerdir? Nerelerde hata yapıyoruz? Neden sekteliyoruz? İlkemiz ve Ülkümüz yolunda dik durabiliyor muyuz?
“Bu topraklar vatanım, bu bayrak benim bayrağım” diyen herkes bunları sorgulamalıdır.
Ne mutlu ki, işini iyi yapan ve dik durabilenlere.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.