DOLAR 16,6530 -0.19%
EURO 17,5519 -0.12%
ALTIN 974,88-0,11
BITCOIN 339336-0,92%
Afyonkarahisar
19°

PARÇALI BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

3 MAYIS 1944 MİLLİYETÇİLİK OLAYLARI-7

ABONE OL
8 Mayıs 2012 03:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muharrem Günay 8 Mayıs 2012 Salı 03:00:00
  ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN FİKİRLERİNE
BU GÜN DAHA ÇOK MUHTACIZ (7)
Türklük ve Türk Dünyası denince her Türk’ün aklına Alparslan TÜRKEŞ gelmelidir. Çünkü Türk Dünyası’nda O’nun gibi Türklüğe his ve heyecan veren fikir ve devlet adamı çok az yetişmiştir. O’nun fikir ve düşünceleri 3 Mayıs 1944’lerden beri Türklüğün yoluna ışık saçmaktadır. Merhum liderimiz TÜRKEŞ, Türk Hakanlarında bulunması gereken, Alplik, Bilgelik, Gönül Adamı Olmak, Erdemlilik, Boz kurtluk gibi özelliklerin tamamını üzerinde toplamış bir müstesna liderdi. O, Oğuz Han, Bilge Kağan, Sultan Tuğrul Bey, Alparslan, Osman Gazi, Fatih, Yavuz, ve Atatürk gibi “BİLGE LİDERLER” zincirinin son halkasıdır.
Başbuğumuz, komünizme, kapitalizme, emperyalizme, yolsuzluğa, rüşvete, haksız kazanca, bölgeciliğe ve bölücülüğe karşı amansız bir savaş açmıştı. Türk Milleti’ni bölmek ve parçalamak isteyenler, karşılarında yenilmez, aşılmaz ve yıkılmaz bir engel olarak Merhum TÜRKEŞ’i bulmuşlardır. O, devlete ve millete yönelik tehdit ve tehlikeler karşısında “YAVUZ BİLEKLİ” günlük yaşantısında ise “YUNUS YÜREKLİ”, sevecen, alçak gönüllü bir insandı. O’nun o şin görünüşünün altında yumuşak bir kalp saklıydı. Başbuğumuz “Zalimin düşmanı, mazlumun sığınağı olmak” gibi yüce bir özelliğe sahip olan Asil Türk Milleti’nin bir evladı olarak, her zaman zulmün ve zalimin karşısında olmuş, mazlumun ve mağdurun yanında yer almıştır. Sayın TÜRKEŞ, uzlaşmacı ve uzlaştırıcı, milli menfaatleri parti menfaatinin üstünde tutan siyaset anlayışı ile, demokratik kültürün en güzel örneklerini veren ve her kes tarafından örnek alınan bir siyaset ve devlet adamıydı.
Merhum Türkeş bir iman ve ahlak abidesiydi, ibadetlerini gösterişten ve riyadan uzak bir şekilde yapan samimi bir Müslüman’dı. O, “Türk milleti’ne Bizans’tan geçme gevşeklik, laubalilik, dedi-kodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, sır saklamamak, rast gele laf söylemek… gibi kötü huy ve hastalıklara şiddetle karşı çıkar ve benimle dava arkadaşlığı edecekseniz, her şeyden önce Yüksek vasıflı Türk olmaya mecbursunuz” derdi. Bu gün her şeyden çok “Yüksek vasıflı Türk olmaya“ ve birlik beraberliğe ihtiyacımız var. O’nun bu sözleri her ülkücünün kulağına küpe olmalıdır.
Bugün ülkemiz 1944’te yaşadığı olayların aşağı yukarı aynısını yaşamaktadır. İşbaşında Türklük ve Türk Milliyetçiliği ile problemi olan, yabancılardan emir ve icazet alan teslimiyetçi bir iktidar vardır. Bu iktidar anayasadan Türk ve Türk milleti kavramlarını çıkarma peşindedir. Ayrıca bölgemizdeki ve dünyadaki gelişmeler Türkiye’mizi ve milletimizi yakından ilgilendirmekte Türkiye zor bir dönemden geçmektedir. İktidarın “Teslimiyetçiliğe ve Batıdan aldığı emir ve icazet anlayışına dayanan Dış Politikası, Faizciliğe, rantiyeciliğe ve Babalar Gibi Satmak” anlayışına dayanan Ekonomi Politikaları, Teröre karşı takındıkları müsamahakâr tutumlarına, Büyük Ortadoğu Projesi kapsamındaki
Politikaları nedeniyle devletimiz ve milletimiz çok sıkıntılı günler geçirmektedir.
Milliyetçiler Daha Çok Çalışmalı
Bu şartlarda Türk Milliyetçileri her zamankinden daha çok çalışmak ve saflarını sıklaştırmak zorundadır. Türk Milliyetçiler 1944’te İnönü’den yedikleri darbe ile sussalardı, talihlerine küsselerdi, belki de Türkiye’de Türk Milliyetçiliğinden ve Türk Dünyası’ndan bahsedenler olmayacaktı. 3 Mayıs 1944’te ortaya konan milli duyarlılık ve direniş, yeniden dirilişimiz ve şahlanışımız açısından güçlü bir ilham kaynağı ve önemli bir örnek teşkil etmektedir. 3 Mayısı anlamak, Türk’ün çilesi başta olmak üzere Türk Tarihini ve Türk Dünyasını doğru anlamaktır. 3 Mayıs Türkçüler Gününü anlamak ve bunu “TÜRKÇÜLER BAYRAMI”na çevirmek Türk Milletinin onurlu geleceğini inşa etmek için daha çok çalışmak demektir.
3 Mayıs’ı anmaktan daha çok anlamaya ihtiyacımız vardır. 3 Mayıs ruhu yaşamalı ve yaşatılmalıdır. Çünkü bu günde Türkiye Türkçülüğü ve Türk milliyetçiliğini suç olarak gören yabancılardan emir ve icazet alan bir iktidar tarafından yönetilmektedir ve Türk milliyetçilerini bekleyen görev ve sorumluluklar bu günde aynı görev ve sorumluluklard��r. 3 Mayıs Ruhu Türk Milletinin geleceğine ışık tutacak bir ruhtur. 3 Mayıs 1944 ‘ün yıldönümü olan 3 Mayıs’ta başta Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ ve Büyük dava Adamı H. Nihal ATSIZ olmak üzere zorlu bir dönemde adını tarihe şanlı harflerle yazdıranları rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad mekânları cennet olsun. (âmin)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.