DOLAR 18,5443 0.12%
EURO 18,0245 -0.08%
ALTIN 980,18-0,72
BITCOIN 3588643,44%
Afyonkarahisar
20°

AZ BULUTLU

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CİN VE ŞEYTANDAN KORUNMA YOLLARI VE DUÂLARI – 2

ABONE OL
4 Şubat 2016 14:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muharrem Günay 4 Şubat 2016 Perşembe 13:55:57
 

(Dühdün Devamı)
Ama evine girerken Bismillâhirrahmânirrahîm derse, şeytan artık ümidini kaybedip şöyle der: Bu eve girmem için bir imkan kalmadı! Evde kendisine yemek takdim edilince de Bismillâhirrahmânirrahîm derse; şeytan artık bu evde benim için yiyecek bir şey kalmadı, diye söylenir. Kendisine su yada şerbet (içecek) takdim edildiğinde, Euzü Besmele çekerse; şeytan, burada artık bana bir içecek yoktur, der. Yatağına uzandığında yine Besmele çekerse, şeytan, benim için artık burada bir yatak kalmadı, der. Ama evine girerken Besmele’yi terk edecek olursa, onunla birlikte şeytan da içeri girer. Yemek yerken terk edecek olursa, şeyten da onunla birlikte yer. Bir şey içerken terk edecek olursa, şeytan da onunla birlikte içer; ondan önce ağzını bardağa dokundurur. Karısıyla cinsi temasta bulunurken yine Besmeleyi terk edecek olursa, şeytan da onunla birlikte temasta bulunur; böylece doğan çocuğun bir kısmı onun (şeytanın) suyunun karışmasıyla oluşur; çocuklardan bir kısmı kör, bir kısmı şaşı, bir kısmı topal, bir kısmı Hak yolundan çıkmış, (ahlaksız ve âsi) bir kısmı Hakk’ı inkâr etmiş olur.”
Ayrıca yatmadan önce yukarıda verilen duayı, Ayetelkürsiyi,  Muavezeteyn (Felak ve Nas) surelerini okumayı ve abdestli olarak yatmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Bir yere girerken ve yatarken “Euzu bikelimatillâhi-ttâmmati min şerri ma halega” (Bütün yaratıkların şerrinden ve şaytanların yanımda bulunmalarından Sana sığınırım) duasını okuyan kimseye, uyanıncaya ve o yerden kalkıncaya kadar,  hiçbir şey zarar veremez.”
Gece rüyasında korkutulan Halid Bin Velid’e Peygamber Efendimiz şu duayı okumasını öğretmiştir :Eûzü bikelimâtillâhittâmmati min gadabillâhi ve azâbihî ve min şerri ibâdihî ve min hemezâtişşeyâtîni ve eûzü bike rabbî en yahdurûne” (Allaah’ın noksanlıklardan berî tastamam kelimeleriyle Allah’ın gazabından ve azabından, kulların şerrinden, şeytanların vesveselerinden Allah’a sığınırım. Rabbim şeytanların bana yaklaşıp hazır olmalarından sana sığınırım.”
Bütün bu duaları okumanın yanında evimizden işimize, oklumuza vb. bir yere çıkarken euzü besmele ile çıkmaya ayetel kürsiyi okuyup “Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır: Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme, Rabbim bu işi hayırla tamamla!”, “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azim: Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın adıyla elde edilir. Dualarını okumalıyız.
CİNCİ HOCALARA GİTMEYE GEREK VAR MI?
Cinlerin insanlara musallat olduğu, zarar verdiği, korkuttuğu gerçeği ile birçok insanın din simsarı ve tüccarı piyasada CİNCİ HOCA adıyla bilinen insanlara başvurduğu ve çare bulmak ümidiyle çok yüksek miktarlarda ücret ödediği bilinmektedir. Asında böyle bir yola başvurmaya hiç gerek yoktur. Bu durum halkımızın İsâmi bir hayat yaşamaktan uzak olmasından ve bilgisizliğinden kaynaklanmaktadır. Cin ve şeytanların zararlarından kurtulmak için her şeyden önce Müslüman gibi yaşamak ve çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz gerekir. Müslüman gibi yaşayan ve yukarıdaki duaları okuyan kimselere Allah’ın izniyle şeytanların ve cinlerin ve hatta insan şeytanlarının zarar vermesi mümkün değildir. (Son)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.