en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,1827 0.04%
EURO 20,9139 -0.22%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN 540067-1,18%
Afyonkarahisar

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ŞEYTANDAN KORUNMAK İÇİN ALLAH’A DAYANMAK GEREK

ABONE OL
14 Aralık 2017 13:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muharrem Günay 14 Aralık 2017 Perşembe 13:36:38
 

Mukatil’in Zühri’den, onun da Urva’dan, onun da Aişeyi Sıddıka (r.) dan bildirdiğine göre, Hz. Aişe bir akşam Rasûlülahın ashabını ziyaret etmek maksadıyla hanesine ziyarete gitti. Orada bulunanlar içerisinde Ebu Bekir-i Sıddîk, Ömer. Osman, Ali, Selman ve Ammar bin Yasir de vardı. Rasûlüllah Aleyhisselâm dışarı çıktı. Mübarek yüzünde inci danesi gibi ter vardı. Rasûlüllah mübarek alınlarını silip üç defa,
Allah’ın laneti olsun! Diye buyurup sustu.
Hz. Ali (r.): Yâ Rasûlüllah anam, babam senin yoluna feda olsun. Biraz önce kim için lanet etmiştiniz? Dedi. Rasûlüllah (s.) buyurdu ki;
– Alçak ve Allah’ın düşmanı iblis, kuyruğunu kıçına sokarak yedi yumurta yumurtladı. O yumurtalar onun insanlara bırakacağı çocuklardır. Onların isimleri:
Birincisi: Müdhas’dır. Âlimler üzerine musallat olur. İlimlerinden dolayı onları gurura sevk eder, onları batıl itikatlara sokarak dalalete düşürmeyi, âlimleri ve talebelerini helak etmeye çalışır.
İkincisi: Hadis’tir. Namaz kılanlara musallat olur. Namazda Müminin kalbine türlü fasid düşünceler, vesveseler getirir. Kalbini haktan döndürmeye çalışır.
Üçüncüsü: Zennebun’dur. Sokaklarda, çarşı ve pazarlarda alış veriş eden insanlara musallat olur. Onlara hile yaptırmaya çalışır.
Dördüncüsü: Beter’dir. Musibete uğramış olan insanlara musallat olur. Onların ağızlarından dinine, imanına halel getirecek kötü laflar çıkarmağa çalışır.
Beşincisi: Menşut’tur. Yalan söyleyen, kovuculuk yapan kimselere musallat olur.
Altıncısı: Vasm’dır. Kadın ve erkeklerin cinsel organlarına musallat olur. O yolla insanları helake sürükler.
Yedincisi: Ağver’dir. Hırsızlığa meyyal kimselere musallat olur. Onları hırsızlığa sevk eder.
Bunun gibi insanları çeşitli kötü yollara sevk eden şeytanlar vardır. Hattâ cemaatle namaz kılarken saflar arasına bile şeytan girer. Bunun için Sevgili Peygamberimiz:
“Namazda safları düzeltiniz. Aranızda açık yer bırakmayınız. Tâ ki, şeytan size dâhil olmasın.” buyurmuştur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.