en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,1863 0.08%
EURO 20,8541 -0.43%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 5459240,74%
Afyonkarahisar

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TARİHİMİZ

TARİHİMİZ

ABONE OL
6 Haziran 2017 12:22
TARİHİMİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarih, kimliğimiz ve kişiliğimizdir. Ecdadımızdan aldığımız emanetleri sonraki nesillere tarih vasıtasıyla taşıyacağız. Mana kökleriyle irtibatlı nesillerin yetişmesi bunun için çok önemlidir. Zira Her milletin tarih şuuruna ihtiyacı vardır.
Batı menşeli kaynaklardan giren yanlışlar nedeniyle planlı bir şekilde tahrip edilen tarihimizi görmezden gelemeyiz. Osmanlılar hakkında akla gelmedik isnatlar yapılmış ve iftiralara varan iddialar olmuştur. Oysa ki ecdadımız Osmanlı idarecileri i’la-yı kelimetullah aşkıyla mücadele etmişler ve Adalet esası ile yönetmişlerdir.
Okullarımızdaki tarih öğretmenlerine büyük görev düşmektedir. Tarih dersini ehemmiyetli ders haline getirmek devlet politikamız olmalıdır. Hükümetlerin de büyük vazifeleri vardır. Bu amaçla çalışan Sivil Toplum kuruluşları daha aktif çalışmalar yapmalılar.
Fatih, Yavuz, Kanuni, Yıldırım, Abdülhamit dendiğinde gözleri iftiharla parıldayan nesiller lazımdır.
Böyle nesiller; Cihanlara sığmayan Aziz Türk Milletini devletler muvazenesinde hak ettiği seviyeye ulaştıracaktır. Onun başkalarının eline muhtaç bir topluluk olmasını asla hazmetmeyecektir.
Yine tarih bilincinde olan nesiller sayesinde Büyük Türk milletine düşmanlık yapan vatan hainleri emeline ulaşamayacaktır.
Ecdadı ile öğünen, damarlarındaki asil kanı inkar etmeyen ve onun gereğini yapan tarih şuuru olanlar sayesinde bu millet yücelecektir. Bu da geçmişten geleceğe tarihimizin iyi ve doğru anlatılması ve öğretilmesi ile mümkündür.
Tarih bilincini kaybeden milletler felakete sürüklenirler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.