DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 440084-0,40%
Afyonkarahisar

KAPALI

06:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

DÜŞÜNELİM

ABONE OL
5 Temmuz 2018 13:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ancak Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkan toplumlar geleceklerini sağlam temeller üzerine inşa ederler. Bu inşa sürecinde ise ana görev gençliğe düşmektedir.
Ülkemizin sahip olduğu genç nüfus, sade bir insan kitlesi olarak kalmak istemiyor ve tarih sahnesinde varolduğu şekliyle, büyüklüğünü her daim muhafaza etmiş Türk Milletini geleceğe taşımayı hedefliyorsa, köklerini iyi öğrenmeli, geçmişini analiz etmeli, geleceğini planlamalı, okumalı ve kültürel anlamda yozlaşmamak için çaba sarfetmeli, bir ülküye ve bir hedefe sahip olmalı, gücünü keşfetmeli, düşünmeli, muhakeme yeteneğini elinde tutmalı, her daim vicdanlı ve ahlaklı olmalıdır.
Türkler tarih boyunca yeryüzünün gördüğü en büyük millet olabilmeyi, toplumu oluşturan bireylerin sahip olduğu yüksek özellikler sayesinde başarmıştır.
Geleceğimiz şüphesiz gençlerin omuzlarında yükselecektir. İstikbalde her alanda güçlü bir şekilde var olma ideali, bu yüksek ülkü, her genç bireyin yüreğinde yer etmeli, hedefe el ele, omuz omuza, millet olarak bir ve beraberce yürünmelidir.
Tarihte büyük işler başarmış olan Türk Milleti, karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmiştir ve karşılaşacağı her zorluğun da üstesinden gelebilecek kabiliyettedir. Bu güç başlıca insanımızın sahip olduğu inançtan kaynaklanır. Düşünenler için apaçık deliller sunan yüce Kuran ve ortaya koyduğu ahlak sistemi Türk Milletini daha büyük işler yapma yönünde motive eden en büyük unsurdur.
Türk-İslam medeniyetini tarihten silme çabasında olan düşmanlar, bu aziz milletin sahip olduğu saf iman ve beşeri yüksek değerler sayesinde her daim yenilgiye uğratılmıştır.
Türk’ler tarihteki mevcudiyetini çalışan, üreten, kendi bekasınından ziyade devletin bekasını ön planda tutan ve yeri geldiğinde canını yurdu için feda etmekten çekinmeyen ecdadımız ve fedakar insanlarımız sayesinde korumuştur.
Mevcudiyette ve gelecekte ise devletinin, vatanının, bayrağının ve sahip olduğu tüm özgürlüklerin kıymetini bilen, ahlaki ve insani değerlere haiz, aklını ve vicdanını kiraya vermeyen, düşünen ve üreten, insiyatif sahibi genç bireyler bu yüce Milletin en büyük garantisi olmaya devam edeceklerdir.
Bu genç nesil, Milli Şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi, Türk Milletinin tarihte namusunu çiğnetmemiş ve yarınlarda da çiğnetmeyecek olan Asım’ın neslidir, Türk gençliğidir!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.